Elon Musk

i

Autor: AP Twitter domaga się od Muska gigantycznego odszkodowania

Elon Musk kupił Twittera. Zapłacił za serwis miliardy dolarów

2022-04-26 5:50

Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jak podała agencja Reuters, miliarder przejął serwis społecznościowy Twitter. Rada dyrektorów firmy zgodziła się na jego ofertę. Wyłożył na ten cel około 44 miliardy dolarów. Musk informował wcześniej, że chce wycofać Twittera z giełdy.

Twitter ma obecnie ok. 396 mln użytkowników, co daje jej miejsce w top 20 największych platform społecznościowych na świecie. Teraz serwis został przejęty przez Elona Muska, współtwórcę takich firm jak Tesla czy SpaceX.

- "W ramach transakcji Musk przejmuje kontrolę nad platformą społecznościową, na której aktywne są miliony użytkowników i światowi liderzy" - wskazała Agencja Reutera. Negocjacje w związku z transakcją, która w zeszłym tygodniu wydawała się niepewna, nabrały tempa w zeszły weekend. Stało się to po tym, jak Musk przedstawił akcjonariuszom Twittera szczegóły finansowania oferty. Już w marcu Elon Musk kupił 9,2 proc. akcji Twittera za około 3 mld dol. Został największym udziałowcem, za co zaproponowano mu miejsce w zarządzie spółki. Tamtą ofertę jednak odrzucił (wówczas nie mógłby posiadać więcej niż 15 proc. akcji), a już 14 kwietnia złożył ofertę przejęcia internetowego giganta. - "Mam nadzieję, że moi najwięksi krytycy pozostaną na Twitterze, ponieważ na tym polega wolność słowa" - napisał w poniedziałek Musk na Twitterze.

- "Mam nadzieję, że moi najwięksi krytycy pozostaną na Twitterze, ponieważ na tym polega wolność słowa" - napisał w poniedziałek Musk na Twitterze

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Sonda
Czy życie bez Facebooka i Instagrama byłoby lepsze?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze