Elon Musk chce założyć własne miasto? Miliarder ujawnił plany

i

Autor: screen: https://youtu.be/W4XabaHRJqE

Elon Musk założył firmę w Polsce. Czym będzie się zajmować?

2021-07-01 12:42

Elon Musk trafi nad Wisłę. Popularny południowoafrykański biznesmen zarejestrował firmę w Polsce. Teraz czeka już tylko na koncesję. Założyciel PayPala, Tesli i SpaceX pracuje obecnie nad usługą Starlink, która ma zapewnić dostęp do satelitarnego internetu na całej planecie. Czym będzie zajmować się polska firma Elona Muska?

Elon Musk założył firmę w Polsce. Czym będzie zajmować się zarejestrowana u nas spółka założyciela Tesli? W maju 2021 roku powstała firma o wymownej nazwie Starlink Polska. Nowa marka Muska to sieć tysięcy satelitów, które mają trafić na niską orbitę Ziemi. Według pomysłu biznesmena ma to być rewolucja w komunikacji. Armia kosmicznych satelit ma zapewnić interent WSZĘDZIE. W każdym, nawet najbardziej niedostępnym zakątku globu będziemy mogli złapać sygnał internetu Muska. Już teraz usługa dostępna jest w USA i Kanadzie, a Musk chce konsekwentnie umieszczać na orbicie kolejne obiekty i poszerzać zakres zasięgu. Obecnie jest ich kilkaset. Niewykluczone, że z biegiem czasu staną się one powszechnym zjawiskiem na niebie, gdyż firma planuje wysłać ich w kosmos aż 12 tysięcy.

Po co Muskowi firma w Polsce? Wszystko, aby usługa była legalnie dostępna także w naszym kraju. Według ustaleń "Wprost" obecnie zarejestrowana już spółka rozmawia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Chodzi o ustalenie dostępnych częstotliwości oraz określenie warunków, na jakich usługa Starlink miałaby być świadczona w Polsce. Co ciekawe, na zapewnienie kosmicznego internetu w Polsce Muskowi wystarczyłby już działający oddział w Irlandii. Można więc spekulować o szerszych planach biznesmana dotyczących Polski. Według wpisu w KRS Starlink Polska prowadzić będzie działalność w zakresie telekomunikacji satelitarnej oraz sprzedaż odpowiedniego sprzętu.

Chociaż Musk zapewnia, że internet będzie z czasem dostępny wszędzie, to nikt nie obiecuje, że będzie tani. Obecnie w przeliczeniu na złotówki za dostęp do sieci z satelity Muska zapłacić trzeba ok. 450 zł. Żeby w ogóle korzystać z usługi potrzebny jest sprzęt za kolejne 2500 zł.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Dekada rozwoju
Sonda
Czy lubisz Elona Muska?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze