FOTOWOLTAIKA – TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA!

i

Autor: Materiały Prasowe

FOTOWOLTAIKA – to się po prostu opłaca

2021-08-25 0:00

Już ponad 500 tys. rodzin w Polsce zdecydowało się na przejście na energię słoneczną, a liczba ta szybko rośnie. Nic dziwnego - prąd systematycznie drożeje, a inwestycja w niezależność energetyczną zwraca się w kilka lat. Do tego bardzo ważny jest również argument środowiskowy – każdy przecież chce oddychać czystym i świeżym powietrzem, a odczuwalny szczególnie w sezonie grzewczym smog jest bardzo szkodliwy dla zdrowia i po prostu trudny do zniesienia.

Fotowoltaika - czyli wytwarzanie energii elektrycznej ze słonecznej - jest w pełni bezpieczna. Panele można zamontować na dachu budynku lub specjalnej konstrukcji, bez konieczności starania się o pozwolenie na budowę. Z każdym rokiem ta technologia jest również coraz tańsza – z jednej strony pozwala efektywniej zmniejszać opłaty za prąd do symbolicznych kwot, a z drugiej, dzięki publicznym dotacjom, staje się zdecydowanie bardziej dostępna. Trwający obecnie państwowy program „Mój Prąd 3.0” pozwala uzyskać zwrot do 50 proc. kosztów inwestycji, maksymalnie 3 tys. zł na instalację. Często również same firmy montażowe i producenci paneli mają specjalne oferty pozwalające realnie obniżyć koszt przejścia na czystą energię słoneczną.

Kredyt na inwestycję

Brak wystarczającej kwoty na sfinansowanie zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych również nie stanowi większego problemu. Rynek coraz bardziej przestawia się na proekologiczne rozwiązania, także w finansach. Bank Ochrony Środowiska jest jednym z liderów w tym obszarze. Ze swoim trzydziestoletnim doświadczeniem w finansowaniu dużych i małych inwestycji przyjaznych środowisku, BOŚ oferuje skrojone na miarę i potrzeby klienta atrakcyjne produkty, a także wsparcie swoich doradców i ekologów. Skorzystanie z ich pomocy oraz wiedzy pozwoli wybrać nie tylko najlepsze rozwiązanie w najkorzystniejszej cenie, lecz również ograniczy formalności do minimum. BOŚ umożliwia sfinansowanie fotowoltaiki za pomocą dwóch różnych produktów. Przede wszystkim jest to „EKOkredyt PV”, który pozwala na pożyczenie maksymalnie 75 tys. zł do 10 lat. Nie jest przy tym wymagany wkład własny, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi zaledwie 5,80 proc. Dodatkową zaletą „EKOkredytu PV” jest możliwość zawieszenia spłaty kapitału do 3 miesięcy. Co istotne, pieniądze można wykorzystać nie tylko na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, lecz również magazynów energii czy przydomowych stacji ładowania.

Skorzystaj z kalkulatora instalacji fotowoltaicznych

Każdy klient może skorzystać z kalkulatora instalacji fotowoltaicznych dostępnego na stronie internetowej BOŚ www.bosbank.pl Narzędzie to, dosłownie w kilka chwil pozwala określić, jak duża instalacja będzie potrzebna, pomaga oszacować koszt całej inwestycji oraz wyliczyć wysokość miesięcznej raty kredytu.

Pożyczka na termomodernizację

Drugi produkt z oferty BOŚ, którym można sfinansować przejście na energię słoneczną, to „Przejrzysta pożyczka”. Została ona stworzona przede wszystkim z myślą o finansowaniu wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków. Przy okazji realizacji inwestycji w tym zakresie, możliwy jest również zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. „Przejrzysta pożyczka” pozwala uzyskać kwotę nawet do 80 tys. zł, którą również można spłacać nawet przez 10 lat. Można się o nią starać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet, a następnie podpisać umowę przywiezioną przez kuriera. W kolejnym kroku środki trafiają na nasze konto i od razu można zacząć modernizować swój dom. Jak widać, współczesna oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych jest bogata i elastyczna, co pozwala każdemu właścicielowi domu szybko i wygodnie zrealizować inwestycję i cieszyć się tanią i zieloną energią.

PAWEŁ BANACH, GŁÓWNY EKOLOG BANK OCHRONY ŚRODOWISKA S.A

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze