Przemysław Czarnek

i

Autor: Wojciech Jargiło Przemysław Czarnek

Gigantyczna willa i... Ujawniamy majątek Czarnka - nowego ministra edukacji i nauki

2020-09-30 21:05

Przemysław Czarnek zostanie nowym ministrem edukacji i nauki. Ile zarobił jako poseł? Na biedę polityk PiS narzekać nie może. Sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe. Dom o powierzchni 220 mkw oraz środki pieniężne w wysokości ok. 20 tys. zł - to tylko niektóre elementy majątku posła Przemysława Czarnka, który lada moment zostanie ministrem edukacji.

Przemysław Czarnek właśnie został powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki. Od 2019 roku polityk pełnił funkcję posła na Sejm. Zgodnie z prawem, wszyscy parlamentarzyści są zobowiązani do składania corocznych oświadczeń majątkowych, w których przedstawiają swój stan posiadania. Jakiego majątku dorobił się w tym czasie poseł PiS? Polityk w oświadczeniu majątkowym zadeklarował posiadanie domu o powierzchni aż 220 mkw położonego na działce o powierzchni 1500 mkw. Współwłasność małżeńska jest warta aż milion złotych! Razem z żoną Czarnek jest też właścicielem działki budowlanej o wielkości 1500 mkw i wartości 200 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ: Zbigniew Ziobro inwestuje w nieruchomości i działki (OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE)

To, co jeszcze zwróciło naszą uwagę, to spore zarobki i oszczędności Przemysława Czarneka. Środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej wynoszą 19 920 zł. Oświadczenie majątkowe, które zostało opublikowane pod koniec maja pokazuje, że polityk zarobił ponad 160 tys. zł. Z tytułu pełnienia stanowiska wojewody lubelskiego Czarnek otrzymał niemal 92 tys. zł. Jako wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wygłosił dwa wykłady pt. "Znaczenie konstytucji polskich dla niepodległości". Inicjatywa ta wyszła od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, za co polityk otrzymał 3644 zł. Poseł PiS jako dr hab. nauk prawnych zajmował stanowisko adiunkta na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z tego tytułu zarobił około 46 tys. zł. Od 1 października nowy minister będzie zatrudniony na uczelni jako profesor. O awansie zdecydował w sierpniu poprzedni rektor uczelni, mimo toczącego się postępowania dyscyplinarnego w sprawie wypowiedzi Czarneka o LGBT. Z kolei za pracę w Sejmie Czarnek otrzymał 11780 zł netto i 4091 zł diety poselskiej. Jak ujawnia oświadczenie majątkowe, poseł PiS korzysta też z programu 500 plus, a dzięki świadczeniu, do końca maja wzbogacił się o 3 tys. zł.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nowa waloryzacja rent i emerytur! Emeryci dostaną więcej pieniędzy

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze