Gigantyczny awans byłej minister finansów

2020-02-26 22:13
Teresa Czerwińska
Autor: Piotr Molecki/East News Teresa Czerwińska

Teresa Czerwińska obejmie stanowisko wiceprezesa w największym banku rozwojowym na świecie. Instytucja ta zajmuje się głównie finansowaniem najważniejszych projektów Unii Europejskiej. Według nieoficjalnych informacji była minister resortu finansów ma objąć nową funkcję już w marcu.

- Teresa Czerwińska wywalczyła stanowisko wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego – poinformował na swoim profilu społecznościowym Krzysztof Berenda, dziennikarz ekonomiczny radia RMF FM. - Zacznie tam pracę już od marca – dodał. W Europejskim Banku Inwestycyjnym ma zajmować się udzielaniem pożyczek na najbardziej rozwojowe projekty w Unii Europejskiej.

Czerwińska to doktor habilitowany nauk ekonomicznych, związana z Uniwersytetem Gdańskim i Warszawskim. Jest specjalistką w dziedzinie zarządzania ryzykiem instytucji finansowych, rynków finansowych oraz finansów publicznych. W latach 2015–2017 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Następnie przez ponad dwa lata pracowała w resorcie finansów, najpierw na stanowisku podsekretarza stanu, by od stycznia 2018 roku objąć tekę ministra finansów. Odeszła ze stanowiska w czerwcu 2019 roku, gdy głośno sprzeciwiała się finansowej polityce prowadzonej przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego. Obecnie jest członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM w czwartek była minister finansów złoży wypowiedzenie w NBP, a w przyszłym tygodniu rozpocznie pracę na stanowisku wiceprezesa EBI. Kandydaturę Czerwińskiej na wiceprezesa EBI resort finansów zgłosił na początku lutego, o czym poinformował szef resortu Tadeusz Kościński.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Rozenek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze