podatki formularz liczenie

i

Autor: Steve Buissinne - Pixabay Czas zeznań podatkowcych. Kto musi się umawiać na wizytę w iławskiej skarbówce?

GIGANTYCZNY wzrost mandatów. Nawet 14.000 zł. Sprawdź za co

2021-03-02 9:52

Skarbówka nasila kontrole, a niebawem mandaty, które będzie wystawiać będą GIGANTYCZNE. Przedsiębiorcy mają czego się bać. Za nieprawidłowości w podatkowych papierach mogą słono zapłacić. Nowy taryfikator skarbowych mandatów wejdzie w życie niebawem. Warto zatem dokładnie prześledzić papiery, by przez niedopatrzenie nie stracić sporej gotówki. Mandat za złożenie za późno np. deklaracji PIT, CIT czy VAT lub niewystawienie paragonu fiskalnego może mocno podskoczyć.

Przedsiębiorcy muszą mieć się na baczności. Skarbówka szykuje zmasowany atak. Nawet za niewielkie przewinienia grozić będą GIGANTYCZNE mandaty. Już niedługo, w maju 2021 roku, mają wejść w życie przepisy, które pozwolą skarbówce na srogie karanie właścicieli mniejszych i średnich firm. Okazuje się, że na podstawie uchwalonej niedawno przez Sejm nowelizacji ustawy akcyzowej i innych ustaw, za złożenie za późno np. deklaracji PIT, CIT czy VAT można dostać mandat rzędu 14 tys. zł.  Do tej pory mandatem karnym można było nałożyć grzywnę do 5,6 tys. zł. Jak podaje "Rzeczpospolita" resort finansów argumentuje, że jest to „spełnienie postulatów praktyki”. Chodzi o konieczność objęcia postępowaniem mandatowym jeszcze innych wykroczeń. „Zmiana ta powinna również posłużyć odciążeniu sądów w sprawach o wykroczenia skarbowe” – uzasadnia resort finansów. Chodzi o to, że zdaniem ministerstwa obecne przepisy nie dają możliwości zastosowania sankcji adekwatnej do czynu. Organ podatkowy musi wówczas wystąpić do sądu z aktem oskarżenia lub z wnioskiem o wyrażenie zgody na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.

ZOBACZ: Lockdown w Polsce. Ministerstwo szykuje duże zmiany w pracy zdalnej

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?
Sonda
Podatek od Netflixa. Dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze