Jak podaje policja, pies rasy bloodhound potrafi podjąć trop nawet po trzech miesiącach od zbrodni

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. markfizzwig

Godzina policyjna na Sylwestra 2020. Czy można wyjść z psem?

2020-12-22 13:33

To, że w Sylwestra obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się wiemy. Ale czy będzie można wyjść z psem na spacer po godzinie 19? Zgodnie z ograniczeniami, w sylwestrową noc nie możemy opuszczać domów ani mieszkań, o ile nie będzie to związane np. z pracą zawodową.

Od godziny 19 dnia 31 grudnia do godziny 6 dnia 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się osób. Od reguły jest kilka wyjątków, a mianowicie nie dotyczy ona osób, które w godzinach 19-6 opuszczą mieszkanie: ze względu na fakt, że wykonują w tym czasie obowiązki służbowe, lub udają się do apteki lub muszą pilnie jechać do lekarza. Wyjątki w zakazie przemieszczania się osób w Sylwestra 2020 dotyczą tak naprawdę załatwiania niezbędnych potrzeb życiowych. Czy wyprowadzenie psa stanowi jeden z nich?

Godzina policyjna w Sylwestra. Jakie kary? Czy można wyjść z psem?

W komunikacie ministerstwa nie ma żadnej wzmianki o tym, by wyprowadzenie psa w Sylwestra było realizowaniem ważnej potrzeby życiowej. w rozmowie z Gazetą Lubuską Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowa KMP w Zielonej Górze zaapelowała, by stosować się do rządowych obostrzeń, a wszelkie niezbędne sprawy załatwić do 31 grudnia godz. 19. Zaznaczyła również, aby sprawy związane z fizjologicznymi potrzebami zwierząt załatwić „w terminie”.

Wigilia 2020. Do której godziny otwarte będą sklep 24 grudnia 2020

Jeśli opuścimy dom czy mieszkanie 31 grudnia po godz. 19, musimy liczyć się z tym, że policja lub straż miejska mogą ukarać nas mandatem wynoszącym kilkaset złotych. Wyższym wymiarem kary będzie skierowanie wniosku o ukaranie grzywną do sanepidu. Jest ona znacznie dotkliwsza i wynieść może nawet 30 tys. zł.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze