Atak hakerski na stronę podatki.gov.pl

i

Autor: Shutterstock, podatki.gov.pl Atak hakerski na stronę podatki.gov.pl

PILNE

Atak hakerski na Ministerstwo Finansów! Co z rozliczeniem PIT przez internet?

2023-02-28 9:18

Hakerzy zaatakowali rządową stronę podatki.gov.pl. To serwis, w którym miliony Polaków mogą rozliczyć PIT za 2022 rok. Strona przestała działać tuż po godzinie 8 rano, ale - jak informuje RMF FM - dane podatników są bezpieczne.

Atak hakerski na Ministerstwo Finansów. Nie działa Twój e-PIT

"Jak usłyszeliśmy w resorcie, nasze tajemnice podatkowe i nasze zarobki pozostają niejawne. Przestępcy nie zdobyli tych informacji. Jedynym ich sukcesem jest przeciążenie i zablokowanie strony" - informuje RMF FM.

Jak czytamy w serwisie, "od kilku dni na rosyjskich telegramach było widoczne namawianie się na atak DDoS na polskie serwery, w tym skarbówki". Trwają próba przywrócenia jej działania. Ministerstwo Finansów uspokaja, że tajemnice i zarobki polskich podatników pozostają niejawne, gdyż przestępcy nie zdobyli tych informacji.

Czy jest Twój e-PIT?

Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Podatnik, który skorzysta z tej usługi nie musi wypełniać wniosków, aby rozliczyć swój podatek przy jej użyciu.

Sonda
Czy wierzysz, że hakerzy zmuszą Putina do poddania się?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze