Henkel

i

Autor: SHUTTERSTOCK Henkel wciąż produkuje Persil w Rosji

Henkel wycofuje się z Rosji. Chemiczny gigant wreszcie podjął dezycję

Niemiecki gigant Henkel, producent chemii gospodarczej i kosmetyków, wycofuje się z Rosji. Jeszcze na początku kwietnia koncern deklarował, że będzie kontynuował swoją działalność w Rosji. Jednak wczoraj 19 kwietnia pod naciskiem opinii społecznej firma zdecydowała o wycofaniu się z tego kraju

Piotr Zgorzelski: Trzaskowski zrobił dla Ukrainy więcej niż cały rząd PiS

Jak donosi "Puls Biznesu" jeszcze na początku kwietnia władze koncernu deklarowały, że będą kontynuować działalność na terenie Rosji. Zaprzestano tylko kolejnych inwestycji.

Deklaracja niemieckiego koncernu spotkała się z silną krytyką społeczną. Jeden z członków zarządu na znak protestu złożył nawet rezygnację. 

Niemiecki koncern chemiczny pod naciskiem opinii społecznej 19 kwietnia zdecydował się na zaprzestanie produkcji w 11 zakładach zlokalizowanych w Rosji. Jednocześnie zadeklarował, że 2,5 tysiąca zatrudnionych w jego zakładach na terenie Rosji będzie otrzymywało wynagrodzenie do czasu formalnego zakończenia działalności. Decyzję tę podjęto po 55 dniach inwazji Rosji na Ukrainę.

Henkel jest potentatem w obszrze produkcji klejów, środków do prania i utrzymania czystości oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów. Koncern produkuje m.in. kleje Pattex, proszki i płyny do prania Persil, Silan oraz Perwoll, płyn do mycia naczyń Pur, płyn do mycia okien Clin, mydło Fa, szampony i odżywki do włosów Schauma, Syoss i Gliss Kur, lakiery do włosów Taft i kosmetyki do pielęgnacji włosów serii Schwarzkopf. 

Najnowsze