miś z Krupówek i sklep ikea

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS, Instagram/@hanna_turnau

Biały miś z Krupówek

IKEA obśmiała chytrego misia z Zakopanego. Hit internetu [WIDEO]

2024-03-05 9:23

Próba nielegalnego zarobku na turystach stała się hitem internetu. Sieć IKEA postanowiła odpowiedzieć humorystycznie. Jedni żądają opłat za zdjęcia, inni uważają, że fotografie powinny być wolne od wszelkich opłat.

Aktorka "M jak miłość" obroniła się przed próbą wyłudzenia

Hanna Turnau, szwagierka Grzegorza Turnaua, nieoczekiwanie została bohaterką afery, jednak w pozytywnym znaczeniu. Nie dość, że wyszła obronną ręką z całej historii, to w dodatku pokazała sposób zachowania spokoju w niecodziennych okolicznościach.

Pewien przebieraniec zażądał od turystki opłaty za to, że ona chciała zrobić zdjęcie w jego pobliżu. Podstawy prawnej roszczenia zabrakło. Powinna to być przestroga, żeby nie ulegać pochopnie żądaniom zapłaty, jeśli są nieuzasadnione.

IKEA obśmiała chytrego misia z Zakopanego. To jest hitem internetu

Próby wyłudzeń mogą zdarzać się wszędzie. Niekiedy przybierają formę żądania opłat za nic. Jeśli ofiara oceni na spokojnie, to nie straci, jak na chwilę wpadnie w panikę, to zapłaci bez sensu.

Sieć IKEA postanowiła zareagować na całą aferę w humorystyczny sposób. „Można fotografować” – napisano na profilu sklepu w mediach społecznościowych.

QUIZ PRL. Zakupy i handel w Polsce Ludowej

Pytanie 1 z 15
Aby w 1976 roku kupić cukier należało posiadać:
QUIZ PRL. Zakupy i handel w PRL

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze