Rolnik, rolnictwo

i

Autor: East News

Zarobki rolników

Ile zarabia rolnik w Polsce? Takie pensje proponuje się pracownikom w gospodarstwach rolnych. Kwoty szokują!

2022-10-08 10:10

Obecnie rolnicy borykają się z brakiem pracowników. Coraz trudniej im jest ich znaleźć. Okazuje się jednak, że niektórzy mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie. Ile zarabiają pracownicy gospodarstw?

Zarobki w gospodarstwie rolnym. Pracodawcy oferują wysokie stawki

Największy problem w znalezieniu pracowników dotyczy gospodarstw hodowlanych, w szczególności tych utrzymujących bydło mleczne. Z tego też względu, pracodawcy oferują solidne pensje. Te najniższe zaczynają się od ok. 4 tys. zł brutto miesięczne. Są natomiast ogłoszenia, gdzie stawka jest znacznie wyższa. Pracodawcy gospodarstw hodowlanych oferują nawet ok. 10 tys. zł brutto miesięczne. Jednak to nie koniec plusów. Oprócz wysokiego wynagrodzenia pracownik otrzymuje dodatkowo wyżywienie, jak i zakwaterowanie.

Ile można zarobić w rolnictwie? Kwoty szokują

Nieco inaczej wyglądają stawki w przypadku gospodarstw utrzymujących trzodę. Z reguły swoim przyszłym pracownikom pracodawcy proponują wynagrodzenie miesięczne w wysokości od 3,5 tys. zł brutto do niekiedy 8 tys. zł brutto. Oprócz deficytu w pracownikach znaczna część gospodarstw posiada także zbyt małą liczbę operatorów maszyn, w związku z czym na takie stanowisko pracodawcy są gotowi zaoferować naprawdę atrakcyjną pensję. Oferty zaczynają się już od ok. 3,5 tys. zł brutto, ale bardzo często stawki sięgają nawet 10 tys. zł brutto miesięcznie. 

Podobne stawki można zaobserwować w przypadku pracy przy produkcji pasz, w gospodarstwie rolnym czy przy produkcji zwierzęcej np. dojarz. 

Sonda
Czy twoim zdaniem rolnicy przestrzegają zasad bezpieczeństwa podczas swojej pracy?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Arak – inflacja będzie rosła
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze