Wielkanoc. Więcej zapłacimy za jaja

2018-03-26 13:17
jaja jajka podwyżka cena
Autor: Shutterstock jaja jajka podwyżka cena

Wielkanoc już za tydzień i jak z co roku drożeją jaja w polskich sklepach. Za jaja kurze możemy zapłacić więcej średnio o 5-10 groszy za sztukę. Podwyżka cen jajek przed świętami nie jest niczym zaskakującym. Co roku, gdy rośnie popyt producenci podnoszą ceny.

Jak mówi Małgorzata Skoczewska dla serwisu money.pl, ceny jaj, niezależnie od jakiej kury pochodzą, jak co roku na chwilę przed świętami idą w górę. Jest to zjawisko naturalne wynikającąe z zwiększonego zapotrzebowania na ten produkt w okolicy Wielkanocy.

Sprawdź koniecznie: QUIZ: Wielkanoc w PRL. Pamiętasz te zwyczaje i przysmaki?

Możemy się spodziewać, że za jajka zapłacimy średnio o 5 do 10 groszy więcej niż zazwyczaj.

Coraz chętniej sięgamy także po jajka od "szczęśliwych kur". Jesteśmy skłonnic zapłacić o kilka złotych więcej za jaja z farm ekologicznych. Jak podają producenci rośnie świadomość Polaków i częściej stawiamy na jakość kupowanych produktów, nawet gdy oznacza ona większy wydatek.

Zobacz również: Promocje na Wielkanoc w Lidlu [CENY, ZDJĘCIA]

 

 

 

Źródło: money.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze