Jeśli nie korporacja, to może franczyza - Krzysztof Juźwikowski dla platformy AZiR

2021-08-06 0:00
Krzysztof Juźwikowski
Autor: materiały prasowe

– Zauważyłem, że praca w korpo nie wypala. Miałem za dużo obowiązków, za dużo czasu poświęcałem pracy, więc szukałem jakiejś alternatywy na swoje życie. Rozmawiałem ze znajomymi i wiele osób podpowiedziało mi, że może bym się odnalazł w całkiem innym biznesie. Stwierdziłem więc, że spróbuję. I spróbowałem – z Żabką – mówi Krzysztof Juźwikowski, franczyzobiorca sieci Żabka, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

Dlaczego wybór padł właśnie na sklep franczyzowy tej sieci? – Żabka, jako jedyna sieć franczyzowa, pozwala rozpocząć pracę we własnym sklepie bez dużego kapitału na początek. To był jeden z warunków. Kolejnym jest to, że cykl szkolenia i przygotowania jest tak ułożony, że faktycznie po szkoleniu można już otworzyć sklep i w nim pracować. Poza tym sieć bardzo wspiera franczyzobiorcę na początkowym etapie – zaznacza Juźwikowski. – Ważne jest to, żeby rozumieć, że jest to na początku ciężka praca, żeby osiągnąć sukces. Jeżeli ktoś zakłada, że otworzy sklep i będzie się on sam prowadził, to niestety jest w błędzie. Sklep wymaga pracy – dodaje.Krzysztof Juźwikowski w wypowiedzi dla AZiR odpowiada również m.in. na pytania, kto ma szansę sprawdzić się w tym biznesie i jak wygląda praca franczyzobiorcy:

Innowacyjna platforma azir.edu.pl łączy świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Partnerem platformy jest również Program Kariera, tworzony przez Polską Radę Biznesu.

Więcej informacji na stronie https://azir.edu.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/AZiR.edu.

Najnowsze