Ranking i cennik choinek

i

Autor: Shutterstock

Jodła, sosna czy świerk? Podpowiadamy, jaką choinkę wybrać

2017-12-19 13:12

Choinka to jeden z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia, bez której większość Polaków nie wyobraża sobie świąt. Zanim przyniesiemy drzewko do domu, warto poświęcić trochę czasu na jego wybór. W Polsce najbardziej popularne są: jodła, świerk i sosna. Przedstawiamy wady i zalety każdego z nich.

Świerk
Największą zaletą świerków jest och niska cena. Spośród wymienionych rodzajów choinek to zdecydowanie najtańszy wybór. Ponadto świerki wydzielają także bardzo przyjemny, żywiczny zapach. Drzewko to ma jednak jedną, za to bardzo dużą wadę – zaczyna tracić swoje igły już od momentu zakupu, przez co po kilku tygodniach zamiast choinki, będziemy mieli w domu suchą gałąź.

Sprawdź także: Ceny choinek w Internecie. Co bardziej się opłaca: kupić czy wypożyczyć?

Jodła
Dużo bardziej wytrzymała niż świerk jest jodła. Drzewko może wytrzymać w mieszkaniu aż do dwóch miesięcy. Jego minusami są zaś wysoka cena (najwyższa wśród wymienionych choinek) oraz to, że nie wydziela żadnego zapachu.

Czytaj też: Jak wypożyczyć choinkę przez internet?

Sosna
Sosna stanowi złoty środek między pachnącym i tanim świerkiem, a wytrzymałą jodłą. Jej cena nie jest wygórowana. Poza tym drzewko wydziela przyjemny zapach i nie traci szybko igieł.

Ceny choinek
O konkretnych cenach poszczególnych rodzajów drzewek w sklepach, takich jak: Biedronka, Lidl, IKEA, Leroy Merlin czy Carrefour, oraz na straganach i w Internecie pisaliśmy wczoraj.

Zobacz więcej: Gdzie najlepiej kupić choinkę? Ceny w sklepach, Internecie i na straganach

Najnowsze