Węgiel

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Węgiel w Polsce

JSW sprzedaje węgiel. W jakiej cenie i gdzie go kupić?

2022-08-19 12:16

Kopalnia Budryk informuje, że zakupu węgla można dokonać bezpośrednio w kopalni. Jest to odpowiedź na liczne zapytania dotyczące procesu zakupu węgla sortymentu Orzech. Komunikat oraz szczegółowa instrukcja zostały opublikowane przez Jastrzębską Spółkę Węglową.

Komunikat Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Informacja o tym, że zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję dotyczącą uruchomienia produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu Orzech pojawiła się wcześniej na portalu ślaśkibiznes.pl.

Dziś Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała komunikat dotyczący procesu zakupowego.

"Do kopalni Budryk w Ornontowicach należy przyjechać własnym transportem i ustawić się w kolejce przed bramą wjazdową. Następnie kupujący składa stosowny dokument potwierdzający, że pod wskazanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania na węgiel. Następuje załadunek węgla, samochód wjeżdża na wagę, gdzie wydawane są dokumenty i przechodzi się do płatności. Należy zaznaczyć, że w kasie przyjmowana jest wyłącznie gotówka. To ostatni etap związany z zakupem węgla" - głosi komunikat.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Chcesz kupić węgiel dla kilku osób - musisz mieć pełnomocnictwo

Osoba chcąca zakupić węgiel dla kilku osób, jest zobowiązana do posiadania pełnomocnictwa upoważniającego do złożenia w imieniu kupującego czytelnego podpisu na fakturze, na której znajduje się oświadczenie potwierdzające nabycie i przeznaczenie węgla - informuje portal slaskibiznes.pl.

Druki pełnomocnictwa dostępne są na stronie internetowej. Ponadto osoba dokonująca zakupu musi przedstawić dokument, który potwierdzi, że pod danym adresem znajduje się źródło spalania na węgiel. W przypadku gdy dany transport nie jest wyposażony w tak zwane "przegrody" - osoby powinny napisać oświadczenie, w którym wyrażą zgodę na załadunek łączony.

Nie będzie sprzedaży internetowej

"Przypominamy, że dzienna sprzedaż węgla sortymentu Orzech wyniesie maksymalnie 180 ton. Każdy kupujący może zaopatrzyć się w trzy tony. Jednocześnie informujemy, że Jastrzębska Spółka Węglowa nie będzie wprowadzać sprzedaży internetowej" - podkreśla rzecznik spółki.

Odpowiedź JSW na sytuację na rynku węgla energetycznego

Portal slaskibiznes.pl przypomina, że spółka zajmuje się produkcją węgla koksowego stosowanego w produkcji stali.

"Jednak mając świadomość sytuacji na rynku węgla energetycznego, zarząd JSW postanowił w ramach wsparcia klientów indywidualnych - uruchomić produkcję węgla sortyment Orzech, który nadaje się do spalania w domowych piecach" - przypomina rzecznik.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek o dopłatę do zakupu węgla?
Najnowsze