Karpacz 2021. Janusz Kowalski: Przygotowaliśmy nowoczesne prawo korporacyjne

2021-09-09 11:32
Klawiatura laptop
Autor: fancycrave1/Pixabay/cc0 Fałszywe alarmy postawiły na nogi wszystkie służby

Jak będą funkcjonować firmy w Polsce, gdy w życie wejdzie reforma kodeksu spółek handlowych? Na te pytanie w rozmowie z "Super Expressem" odpowiedział Janusz Kowalski. Poseł Solidarnej Polski stwierdził, że jest to "nowoczesne prawo korporacyjne". Zobacz całą rozmowę.

Nowelizacja wprowadza tzw. prawo holdingowe, koncernowe co pozwala realizować wspólne strategie przez duże koncerny prywatne i spółki skarbu państwa. - W globalnym świecie biznes potrzebuje jasnych i czytelnych przepisów - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Janusz Kowalski. Nad nowelizacją pracowało grono 60 ekspertów, prace trwały prawie półtora roku.

- Jest to jedna z najbardziej przedyskutowanych reform w ostatnich latach. Pisaliśmy nowelizację nie dla urzędników, tylko dla biznesu - stwierdził Kowalski.

Karpacz 2021: Janusz Kowalski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze