30. Forum Ekonomiczne Karpacz: Radosław Sierpiński

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express 30. Forum Ekonomiczne Karpacz

Karpacz 2021. Szczepionki na Covid -19 są bezpieczne

2021-09-07 20:31

Na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu pojawiło się wielu gości z świata nauki, biznesu i polityki. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. "Super Biznes". Jednym z uczestników Forum jest Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych, z którym rozmawiała dziennikarka Super Expressu

Agencja Badań Medycznych (ABM) jest państwową agencją odpowiedzialną za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu.  ABM jest podmiotem, którego celem jest budowa innowacyjnego systemu opieki zdrowotnej. Agencja spina naukę z biznesem, realizuje jeden z pierwszych publicznych programów dotacyjnych z finansowaniem przeznaczonym na niekomercyjne badania kliniczne w naszym kraju. Finansowane przez Agencję Badań Medycznych badania, są szansą dla polskich pacjentów na dostęp do najnowszych technologii, jak również okazją dla polskich naukowców na udział w światowych badaniach.Pieniądze na działalność Agencji  z NFZ i budżetu państwa.

Prezes Sierpiński w rozmowie przyznał, że w czasie pandemii doszło do poprawy partnerstwa publiczno - prywatnego, czego przykładem są szczepionki. Zapewnił też, że wszystkie szczepionki przeciw Covid-19 są przebadane i bezpieczne.

Szczepionki przeciw COVID-19 są przebadane i bezpieczne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze