Terminy wypłat 14. emerytury

i

Autor: Shutterstock

14 emerytura

Kiedy wypłata 14. emerytury? Świadczenie będzie wyższe! [TERMINY]

2023-08-22 16:35

Mateusz Morawiecki podpisał dwa rządowe rozporządzenia, jedno z nich ustala terminy 14. emerytury. Świadczenie w 2023 roku przyjdzie standardowo wraz z emeryturą i rentą. Wypłaty rusza już we wrześniu, znamy dokładne terminy.

Kiedy terminy wypłaty 14. emerytury?

Jak wynika z rozporządzenia podpisanego przez szefa rządu, 14. emerytura będzie wypłacana we wrześniu wraz ze standardowymi wypłatami emerytur i rent. ZUS z reguły wypłaca świadczenia w 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca.

Z rozporządzenia rządu wiemy, że czternaste emerytury w kwocie 2650 zł brutto zostanie wypłacona seniorom we wrześniu. Biorąc pod uwagę, że gdy termin wypłaty świadczenia z ZUS wypada np. w niedzielę, czy dzień świąteczny, wypłacane jest w poprzedzający dzień roboczy, możemy ustalić dokładne terminy wypłaty czternastek. Seniorzy powinny spodziewać się ich 1, 5, 6, 8, 15, 20 i 25 września.

Do otrzymania czternastej emerytury nie potrzebujemy składać żadnego wniosku. Jeśli przysługuje nam 14 emerytura, tj. nasza emerytura nie przekracza wyznaczonych limitów, świadczenie zostanie nam przyznane z urzędu.

Pieniądze to nie wszystko - Piotr Arak
Sonda
Czy 4 tys. złotych emerytury to dużo czy mało?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze