bankomat

i

Autor: Shutterstock

Usługi bankowe

Kilka tysięcy bankomatów do wymiany. Klienci nie będą mogli z nich korzystać!

2023-04-06 10:10

Sieć Euronet poinformowała, o zmianach wizualnych bankomatów i wpłatomatów, a tych w Polsce jest ponad 7 tysięcy. Do tej pory maszyny były w kolorach niebiesko-żółtych. Firma zdecydowała się na zmiany. Jakie?

Nowe logo i kolory

Jak czytamy w komunikacie spółki, "w nowym logo Euronet, uwagę zwraca współczesna, spersonalizowana czcionka, a głęboki niebieski kolor, nawiązujący do historii firmy, został połączony z nową – zielenią. Wykorzystanie flagi, jako znaku Euronet pozwala na utrwalenie wizerunku firmy jako marki flagowej".

Firma dała sobie na zmiany dwa lata. Spółka obecna jest w Polsce od 28 lat. Pierwsza maszyna stanęła w warszawskim hotelu Marriott w 1995 roku. Od tego czasu w Polsce bankomaty tej sieci możemy spotkać w galeriach i centrach handlowych, hipermarketach, stacjach benzynowych, stacjach kolejowych, restauracjach, lotniskach czy placówkach bankowych.

W sumie w sieć płatności globalnych obejmuje 50 738 zainstalowanych bankomatów, około 613 tys. terminali POS i rosnący portfel usług outsourcingu w obszarze kart debetowych i kredytowych, zarządzanych w 65 krajach. 

Pieniądze to nie wszystko - Leszek Balcerowicz
Sonda
Jak często wypłacasz duże kwoty z bankomatu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze