Kim był oskarżony o pedofilię, handel ludźmi i seks skandale Jeffrey Epstein? [ZDJĘCIA]

2019-08-12 12:37 Wojciech Boratyński
Jeffrey Epstein i Donald Trump
Autor: Getty Images

Jeffrey Epstein, oskarżony o wykorzystywanie nieletnich dziewczyn i zmuszanie ich do prostytucji, został znaleziony martwy w swojej celi. Sprawdź, kim był człowiek, w którego seks skandal uwikłani mieli być Donald Trump, brytyjska rodzina królewska i Bill Clintona, jak doszedł do swojego gigantycznego majątku i ile warta jest jego fortuna.

Bohater gigantycznego seks skandalu, Jeffrey Epstein, został znaleziony martwy 10 sierpnia 2019 roku w swojej celi. To właśnie tam czekał na koniec procesu. W ujawnionych przez prokuraturę dokumentach dotyczących miliardera aż 14 stron to nowe zarzuty dotyczące handlu kobietami w latach 2002-2005. Do akt dołączono tysiące nagich zdjęć rzekomych ofiar Epsteina. Niektóre z nich miały zaledwie 14 lat.

- Molestował mnie, gdy miałam 14 lat. Ten straszny człowiek nie powinien chodzić po ulicy – mówiła jedna z kobiet, które miały wykorzystać Epstein.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mandat za majtki w oknie. Uważaj, co pokazujesz!

W seks skandal Jeffreya Epsteina zamieszany miał być Donald Trump. Ujawniono nagranie 1992 roku, w którym udział wzięło 28 młodych kobiet, miliarder i aktualny prezydent USA. Trump miał nazwać kobiety „dziewczynami z kalendarza”. Inny przyjaciel Epsteina, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn Elżbiety II, książę Andrzej, według sądu miał przebywać w prywatnej willi Epsteina, gdzie m.in. dotykał piersi młodych kobiet. Dodatkowo był także oskarżany o gwałt na 16-latce. Przyjacielem miliardera miał być też były prezydent USA, Bill Clinton. Skąd tak rozległe i potężne znajomości Epsteina?

Urodził się on w 1953 roku w Nowym Jorku. Początkowo uczył matematyki w Dalton School. Był jednak tak uwielbiany przez uczniów i ich rodziców, że jeden z nich zaproponował Epsteinowi pracę w potężnym wówczas banku Bear Stearns. Tak rozpoczęła się błyskawiczna kariera miliardera. W ciągu sześciu lat decyduje się działać na własny rachunek i tworzy spółkę J. Epstein. To ona sprawi, że stanie się bogaczem. Jaki majątek posiadał?

Gdy po raz pierwszy, w 2008, pojawiły się wobec Jeffreya Epsteina oskarżenia, jego prawnicy stwierdzili, że majątek finansisty wynosi ponad miliard dolarów netto. Jak informował Bloomberg, ciężko jednak faktycznie ocenić realny majątek Epsteina. Według dokumentów, które otrzymał sąd przed pierwszą rozprawą, szacuje się, że kamienica Jeffreya na Manhattanie warta jest około 77 milionów dolarów. Są też nieruchomości w Nowym Meksyku, Paryżu, Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, dwa prywatne samoloty (w tym Boeing 727, którym latać z Epsteinem miał m.in. Bill Clinton, Kevin Spacey czy Chris Tucker), flota 15 samochodów i willa w Palm Beach, która warta może być ok. 12 milionów dolarów.

Dziś, jedyne co pozostało po Jeffreyu Epsteinie to właśnie majątek. Prawda o seksualnym imperium może nigdy nie zostać rozstrzygnięta. Jego śmierć przynosi coraz więcej pytań. Według nieoficjalnych doniesień kiedy Epstein miał popełnić samobójstwo, w sobotę o 7:30 czasu lokalnego wyłączono kamery w jego celi. Już wcześniej, 23 lipca, miliarder został znaleziony nieprzytomny w celi ze śladami duszenia na szyi.

William Barrs, amerykański minister sprawiedliwości stwierdził, że samobójstwo Epsteina „stawia poważne pytania dla wymiaru sprawiedliwości”. W sprawie śmierci Epsteina generalny inspektor ministerstwa ma wspólnie z FBI przeprowadzić szczegółowe dochodzenie.

- Teraz już nigdy nie zamkniemy tej sprawy – powiedziała jedna z oskarżycielek Epsteina, gdy dowiedziała się o śmierci miliardera.

Najnowsze