IKEA

i

Autor: pexels.com

Klopsiki i hot-dogi z IKEA zamówisz do domu!

2021-10-28 13:46

IKEA rozpoczęła pierwsze testowe dostawy jedzenia ze swoich restauracji na terenie wybranych miast Polski. Oferta będzie dostępna w aplikacji Glovo. Dostawy obejmą też produkty ze sklepiku szwedzkiego. Przedstawiciele IKEA podkreślają, że ten ruch jest kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi.

Glovo dostarczy dania z IKEA

Na razie z dostaw będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, Katowic, Lublina i Poznania w wybranych strefach. W listopadzie z tej opcji skorzystają też mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy. Kurierzy Glovo dostarczą wybrane pozycje dostępne w menu restauracyjnym oraz szwedzkim sklepiku IKEA. Wszystkie zamówienia dostarczane będą w ekologicznych opakowaniach. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy poszczególnych sklepów. Będzie można zamówić kultowe i lubiane przez klientów klopsiki i hot dogi oraz wegetariańskie i stworzone z białek roślinnych wersje tych dań. W roku finansowym 2021 opcja wege stanowiła 33 proc. sprzedaży wszystkich klopsików. W 2018 roku do menu Bistro IKEA firma wprowadziła wege hot doga, a w 2019 wegańskie lody truskawkowe.

ZOBACZ: Glovo i Uber Eats pod lupą urzędników. Klienci skarżą się na dostawców jedzenia

Co się dzieje z jedzeniem w "MasterChefie"?

Zdrowo i ekologicznie

Firma podkreśla, że ich oferta dań wegetariańskich i roślinnych stale się powiększa. Do 2025 roku 50 proc. dań głównych będzie roślinna, a 80 proc. z nich nie będzie zawierać czerwonego mięsa.

- Zgodnie z naszą strategią chcemy być bliżej klientów i umożliwiać im dokonywanie zakupów w IKEA na różne sposoby, włączając w to ofertę gastronomiczną. Ofertę tą nieustannie także rozwijamy, uwzględniając różne potrzeby i oczekiwania klientów. Dodajemy więcej opcji wege oraz roślinnych do menu w restauracjach IKEA. Są one smaczne i jednocześnie przyjazne środowisku. Chcemy w ten sposób inspirować do bardziej zdrowych i zrównoważonych wyborów w codziennej diecie. Opcja dostawy w naszej ofercie gastronomicznej to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi – mówi Mirosław Forycki, Krajowy Kierownik ds. IKEA Food, IKEA Retail w Polsce.

ZOBACZ: Czekasz na przesyłkę? Uważaj! Nowy sposób oszustów "na DHL"

Sonda
Czy korzystasz z platform i aplikacji do zamawiania jedzenia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze