Klopsiki i hot-dogi z IKEA zamówisz do domu!

2021-10-28 13:46
IKEA
Autor: pexels.com

IKEA rozpoczęła pierwsze testowe dostawy jedzenia ze swoich restauracji na terenie wybranych miast Polski. Oferta będzie dostępna w aplikacji Glovo. Dostawy obejmą też produkty ze sklepiku szwedzkiego. Przedstawiciele IKEA podkreślają, że ten ruch jest kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi.

Glovo dostarczy dania z IKEA

Na razie z dostaw będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, Katowic, Lublina i Poznania w wybranych strefach. W listopadzie z tej opcji skorzystają też mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy. Kurierzy Glovo dostarczą wybrane pozycje dostępne w menu restauracyjnym oraz szwedzkim sklepiku IKEA. Wszystkie zamówienia dostarczane będą w ekologicznych opakowaniach. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy poszczególnych sklepów. Będzie można zamówić kultowe i lubiane przez klientów klopsiki i hot dogi oraz wegetariańskie i stworzone z białek roślinnych wersje tych dań. W roku finansowym 2021 opcja wege stanowiła 33 proc. sprzedaży wszystkich klopsików. W 2018 roku do menu Bistro IKEA firma wprowadziła wege hot doga, a w 2019 wegańskie lody truskawkowe.

ZOBACZ: Glovo i Uber Eats pod lupą urzędników. Klienci skarżą się na dostawców jedzenia

Co się dzieje z jedzeniem w "MasterChefie"?

Zdrowo i ekologicznie

Firma podkreśla, że ich oferta dań wegetariańskich i roślinnych stale się powiększa. Do 2025 roku 50 proc. dań głównych będzie roślinna, a 80 proc. z nich nie będzie zawierać czerwonego mięsa.

- Zgodnie z naszą strategią chcemy być bliżej klientów i umożliwiać im dokonywanie zakupów w IKEA na różne sposoby, włączając w to ofertę gastronomiczną. Ofertę tą nieustannie także rozwijamy, uwzględniając różne potrzeby i oczekiwania klientów. Dodajemy więcej opcji wege oraz roślinnych do menu w restauracjach IKEA. Są one smaczne i jednocześnie przyjazne środowisku. Chcemy w ten sposób inspirować do bardziej zdrowych i zrównoważonych wyborów w codziennej diecie. Opcja dostawy w naszej ofercie gastronomicznej to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności zdrowej, przystępnej cenowo żywności dla wielu ludzi – mówi Mirosław Forycki, Krajowy Kierownik ds. IKEA Food, IKEA Retail w Polsce.

ZOBACZ: Czekasz na przesyłkę? Uważaj! Nowy sposób oszustów "na DHL"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze