Kobieta oddająca mocz sprzedana za ponad 100 tys. zł. Zobacz pracę wartą fortunę

2020-10-01 12:09 -ag
Malarstwo
Autor: freephotocc/PD/pixabay.com Malarstwo

Sztuka współczesna jest w cenie. Za 118 tys. zł sprzedano na aukcji „Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989” obraz „Tak” Agaty Bogackiej. To najdrożej sprzedana praca tej artystki. A co przedstawia? Można się zdziwić.

Kobieca oddająca mocz stała się obiektem sztuki współczesnej. Dom aukcyjny Desa Unicum podał, że sprzedał obraz "Tak" Agaty Bogackiej za 118 tys. zł. To rekordowa pula za pracę tej artystki. Obraz przedstawia...kobietę oddającą mocz.

Agata Bogacka to 44-letnia polska malarka. Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Jak podaje Wikipedia, Agata Bogacka to malarka rejestrująca na płótnach najbliższą sobie rzeczywistość – przyjaciół w intymnych sytuacjach, życie warszawskiej klubowej bohemy oraz samą siebie, zagubioną trochę w tym otoczeniu. Oprócz malarstwa tworzy rysunki i fotografuje.

Do najważniejszych prac artystki należą autoportrety z cyklu Ja krwawię! (2002-3), szczególnie te z użyciem lustra, np. Rzeczywiście, młodzi są realistami (2003), czy wskazaniem na kobiecą fizjologię, np. Krew i Mocz (2003). Stały się one podstawą do interpretowania twórczości artystki w odniesieniu do psychoanalizy i teorii feministycznych. Jej realizacje są także uważane za symboliczny portret pokolenia trzydziestolatków, zblazowanych, samotnych, nie mogących odnaleźć się w zastanej rzeczywistości i przypisanych im rolach.

Tańczące z promocjami 24 IX
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze