Wiesław Jasiński

i

Autor: materiały prasowe

Kolejna dymisja w rządzie Szydło. Z pracy zrezygnował Wiesław Jasiński

2017-01-30 17:14

W rządzie Beaty Szydło doszło do kolejnej dymisji przedstawiciela resortu finansów. Najpierw do dymisji podał się minister Paweł Szałamacha, a teraz w jego ślady poszedł wiceminister Wiesław Jasiński.

Informację o dymisji wiceministra Jasińskiego w serwisie społecznościowym Twitter podał dziennikarz Piotr Nisztor. Odejście z rządu wiceministra potwierdza rzecznik prasowy resortu finansów. - Wiceminister Jasiński faktycznie złożył dymisję na ręce pani premier Szydło - wyjaśnia Łukasz Świerżewski. Dodaje, że zdecydowały "powody osobiste".

Zobacz także: CBA aresztuje warszawskiego urzędnika i znanego adwokata [AFERA REPRYWATYZACYJNA]

Jasiński jest Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej. W rządzie pełni również funkcję pełnomocnika ds. Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.

Od 2006 r.  pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w latach 2007-2010 był dyrektorem delegatury CBA w Gdańsku. Jasiński jest też autorem książek na temat prania pieniędzy oraz 150 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Z wykształcenia doktor nauk prawnych. o

Od ponad 20 lat związany z organami ścigania, w szczególności w obszarze zwalczania przestępczości finansowej. Przez wiele lat dydaktyk a następnie dyrektor w Instytucie Kształcenia Funkcjonariuszy Służb Państwowych Zwalczających Przestępczość Zorganizowaną i Terroryzm Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - czytamy w notce biograficznej na stronie ministerstwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze