Otwarcie Primark

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express

Kolejne dwie placówki Primarku w Polsce. Sprawdź gdzie powstaną

2021-07-19 17:42

Popularna sieć sklepów Primark otworzy w Polsce dwa kolejne sklepy Irlandzki sklep otworzy nowe placówki w Katowicach i Krakowie. Jednocześnie kontynuuje ekspansję w pozostałych krajach Europy Środkowej. Jak zwracają uwagę przedstawiciele sklepu, podczas pandemii sprzedaż spadła o 650 mln funtów. Dzięki odpowiednio zorganizowanym strukturom Primark posiada jednak zaplecze ludzi i zasobów, które pozwalają na rozwój podczas kryzysu.

Primark to stosunkowo nowa marka na polskim rynku. Szybko jednak rozbudowuje struktury. Obecne salony irlandzkiej sieci znajdują sie w Warszawie i Poznaniu. Nowe sklepy Primark pojawią się w Katowicach i Krakowie. Primark to irlandzka firma, sprzedająca ubrania. Do tej pory największym sklepem Primark działającym na całym świecie jest Birmingham High Street, który zajmuje imponującą powierzchnię handlową 14 800 m2 rozłożoną na pięciu piętrach. Pierwszy polski sklep otworzono w sierpniu 2020 r. Polska to 13 rynek na którym działa Primark.

Wichura lub ulewa uszkodziły dom? Sprawdź, w czym może pomóc ubezpieczyciel

Kolejny sklep otworzono w maju 2021 r. w poznańskiej galerii Posnania. Nowy rynek Primark musiał "podbijać" w samym środku pandemii koronawirusa i obostrzeń.

- Pandemia okazała się czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy jako biznes - ani my, ani cała branża. Na początku zeszłego roku w ciągu 12 dni musieliśmy zamknąć wszystkie nasze sklepy, co wiązało się ze spadkiem sprzedaży na poziomie około 650 mln funtów miesięcznie. Mamy jednak to szczęście być częścią dużej grupy, mamy zaplecze ludzi i zasobów, dzięki czemu możemy stawiać czoła wyzwaniom - powiedział agencji Newseria Biznes Maciej Podwojski.

Otwarcie nowego sklepu wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy. Z komunikatu Primarka wynika, że sieć zamierza zatrudnić pracowników wszystkich szczebli: od kierowników, przez doradców klienta, pracowników magazynu oraz kas aż po stanowiska związane z visual merchandisingiem.

Nowy sklep będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i artykuły wyposażenia domu. Klienci będą mogli kupić w nim także produkty Primark, wykonane z materiałów pozyskiwanych w sposób zrównoważony, w tym organicznych oraz pochodzących z recyklingu.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Subwencja finansowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany