Piotr Muller

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Konkretne słowa rzecznika rządu. Czy Putin zaatakuje bombą atomową?

2022-02-28 9:06

Piotr Muller, rzecznik rządu zadeklarował, że polski rząd pomaga nie tylko w zakresie humanitarnym, ale również militarnym. W rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 powiedział, że kluczowe dla pokonania Putina jest zablokowanie Nord Stream 1 i zablokowanie projektu Nord Stream 2. To właśnie gazociąg, zdaniem rzecznika, spowodował, że Putin zaatakował Ukrainę.

Putin nie skalkulował tego, jak wygląda morale obrony ukraińskiej. Tak Wojnę na Ukrainie podsumował Piotr Müller w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24. Jak dodał, Żełeński jako prezydent jest wzorem jak powinna wyglądać obrona kraju. - Inaczej jest jednak bronić własnego kraju, a inaczej jest najeżdżać na cudzy kraj i myślę, że też morale wśród rosyjskich żołnierzy jest bardzo niskie – mówił rzecznik rządu.

Zdaniem Mullera kluczowy w tym konflikcie jest gazociąg Nord Strem.  Jakie działania należy podjąć, by powstrzymać Władimira Putina przed dalszą inwazją wobec Ukrainy?

- Przede wszystkim w tej chwili zablokowanie Nord Stream 1 i zablokowanie projektu Nord Stream 2. [...] Nord Stream 1 - i Nord Stream 2, który jest jeszcze nie otwarty - to on spowodował, że Putin zaatakował Ukrainę - oznajmił rzecznik rządu. 

Kilka dni temu Olaf Scholz poinformował, że rząd Niemiec wstrzymuje do odwołania proces zatwierdzania rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2.

Trzeci dzień wojny w Ukrainie. Warszawiacy protestują przeciwko reżimowi Putina

– Nie, w tej chwili nie mamy takich informacji, żeby Władimir Putin próbował rzeczywiście dokonać ataku tego typu [jądrowego]. To raczej straszenie, wywoływanie paniki wśród opinii publicznej, więc tutaj chciałbym uspokoić, że takich sygnałów absolutnie nie ma – powiedział Piotr Müller w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.

Według rzecznika rządu do Polski dotarło ponad 200 tys. uchodźców z Ukrainy. Muller podkreślił, że osoby są weryfikowane i udzielana jest niezbędna pomoc. Dodał, że Władimir Putin "nie wykorzystał jeszcze wszystkich wojsk, które ma na terenie Rosji blisko Ukrainy".

Sonda
Czy Rosjanie zajmą Kijów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze