Koronawirus w Polsce. Nowe zasady w sklepach od 30 maja

2020-05-29 10:49 oprac. AG
Tanie zakupy
Autor: getty images Wydasz mniej, gdy wcześniej zrobisz listę zakupów.

Obostrzenia w sklepach zostają zniesione już 30 maja. Od soboty nie będą obowiązywały już limity osób w marketach. Ale wciąż do sklepu będziemy wchodzić w maseczkach. Nie znikają też płyny do dezynfekcji rąk.

Epidemia koronawirusa wciąż trwa. Ale od soboty 30 maja zniesione zostają niektóre obostrzenia w sklepach. Zobacz, jak teraz należy przygotować się do wizyty w sklepie i czego możemy spodziewać się w markecie. Od soboty 30 maja w sklepach przestaje obowiązywać limit osób na powierzchni handlowej. Zatem nikt nie będzie już sprawdzał, czy do sklepu weszło za dużo ludzi.

W związku z tym, że w sklepach można spodziewać się tłumów, to warto odpowiednio się zabezpieczyć. Wciąż obowiązkowe na zakupach są maseczki (trzeba zasłonić usta i nos). Należy też mieć na dłoniach jednorazowe rękawiczki. Oprócz tego w sklepach muszą znajdować się płyny do dezynfekcji rąk, z których swobodnie mogą korzystać klienci.

Polecane: Odmrażanie gospodarki w Polsce - etapy

Co ważne, podobne ograniczenia przestrzenne jak w sklepach przestają obowiązywać również w gastronomii.

Przypominamy, że d 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie. W przypadku kin i teatrów rekomendowane jest zapełnienie sali w połowie. Będzie można też robić wesela na maksymalnie 150 osób. Wyłączone z tych luzowań są dyskoteki.

Z epidemią koronawirusa mierzymy się w Polsce od marca. Teraz wchodzimy już czwarty, i ostatni, etap odmrażania gospodarki, która prze epidemię koronawirusa była sparaliżowana. Wiele branż musiało wstrzymać swe funkcjonowanie na wiele tygodni.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj