covid

i

Autor: https://pixabay.com/pl

Koronawirus w Polsce: Dostałeś takiego SMS-a? TO OSZUSTWO!

2020-10-09 15:07

Główny inspektor sanitarny ostrzega przez fałszywymi SMS-ami wzywającymi do kontaktu telefonicznego w sprawie dodatniego wyniku na wykrycie COVID-19 – wynika z komunikatu opublikowanego w piątek na stronie sanepidu.

"Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE" – tak brzmi treść wiadomości tekstowej, przed którą ostrzega sanepid.

Inspekcja informuje, że nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości o takiej treści i należy je traktować jako "spam i oszustwo". Przestrzegła również przed odpowiadaniem i oddzwanianiem pod wskazane numery.

"Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję" – zaleca.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Polsce. Niewyobrażalny REKORD! Tylu ZAKAŻEŃ jeszcze nie było. KOSZMAR!

Express Biedrzyckiej - Paweł Poncyljusz: Działania Szumowskiego to złodziejstwo

Ostatniej doby wykonano ponad 21,5 tys. testów na wykrycie koronawirusa, wobec 44 tys. poprzedniego dnia – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Ze statystyki wynika, że lekarze rodzinni ostatniej doby zlecili wymazy 8378 pacjentom.

Łącznie lekarze POZ skierowali na testy 54 769 osób.

Ogółem przebadano dotąd 3 599 722 próbki pobrane od 3 455 011 osób.

Ministerstwo Zdrowia podało w piątek informację o 4739 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii. Zmarły 52 osoby. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność SARS-CoV-2 u 116 338 osób. Zmarło 2919 chorych. Wyzdrowiało 77 875 osób.

(PAP)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze