Lech Wałęsa idzie na podbój świata biznesu. „Czas zadbać o finanse”

2021-05-04 12:17
Lech Wałęsa
Autor: SHUTTERSTOCK Lech Wałęsa

Po półwieczu w polityce Lech Wałęsa postanowił się przebranżowić. Jak napisał na Facebooku, chce zostać biznesmenem. - Postanowiłem włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił - stwierdził prezydent. Jaką branże ma na myśli?

Lech Wałęsa podzielił się z obserwującymi go na Facebooku internautami swoimi niespodziewanymi planami na przyszłość. Jak pisze prezydent, musi zadbać o swoje finanse. Dlatego postanowił włączyć się w świat biznesu, który jego zdaniem zapewni mu godziwe utrzymanie. Dodał, że nie odchodzi z polityki, ale nie będzie to teraz jego główne zajęcie.- Na tym polu dałem z siebie już wszystko i osiągnąłem co było możliwe do osiągnięcia - zaznaczył.

Jaką firmę chce prowadzić Wałęsa? Tego nie wytłumaczył, ale z jego wpisu można wywnioskować, że już poszukuje partnerów i inwestorów. Jak napisał, zaprasza właścicieli firm, żeby usiedli z nim do stołu i wspólnie zbudowali biznesplan oraz dochodową markę.

Co skłoniło Wałęsę do poszukiwania nowego sposobu na życie? Podobnie jak w przypadku większości osób, które w ciągu ostatniego roku musiały zmienić pracę - chodzi o koronawirusa.

- Nie zwracałem zbytnio uwagi na finanse zawsze w 100% stawiając sprawy społeczne i politykę na pierwszym miejscu. Dzisiaj w dobie kryzysu wywołanego pandemią muszę zacząć myśleć o swoich sprawach i zadbać o swoje finanse. Postanowiłem włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił - napisał Lech Wałęsa.

Jak wygląda status majątkowy prezydenta? Pod koniec ubiegłego roku Wałęsa twierdził, że jest bankrutem. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" tłumaczył, że przez pandemię COVID-19 nie jest w stanie wyjeżdżać na wykłady za granicą. Według własnych słów, utrzymywać się ma z prezydenckiej emerytury. Były prezydent ma prawo pobierać pensję w wysokości 3/4 wynagrodzenia głowy państwa. To ok. 9,5 tysl zł. Dodatkowo może otrzymać 12 tys. zł na biuro.

Wałęsa rzucił na ziemię 10zł żebrzącej dziewczynce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze