Węgiel

i

Autor: Unsplash

Kryzys węglowy w Polsce

Węglokoks wprowadza limity na zakup węgla! Problemy w zakupie opału na zimę

2022-09-07 12:56

Kryzys węglowy w Polsce trwa. każdego dnia dostajemy informacje i prognozy dotyczące zaopatrywania się w ten istotny surowiec energetyczny. Wynikiem kryzysu jest nie tylko powszechna panika związana z wizją wyjątkowo "zimnej zimy". Z powodu deficytu węglowego do sprzedaży powrócił również szkodliwy dla środowiska i ludzkiego zdrowia miał węglowy. Teraz kopalnie zmieniają zasady i limity związane z zakupem węgla. Gdzie i ile można go kupić?

Kryzys węglowy w Polsce. Kopalnie zmieniają zasady i wprowadzają nowe limity na węgiel

W związku z trwającym kryzysem węglowym kopalnie wprowadzają limity dotyczące ilości węgla, który będzie możliwy do zakupienia. Po Polskiej Grupie Górniczej (PGG), zasady zmienia również Węglokoks. Od wtorku 6 września 2022 roku obowiązują niższe limity.

"W związku z ogromnym zainteresowaniem węglem, sprzedawanym w KWK Bobrek Piekary ruch Bobrek, dla klientów indywidualnych, od wtorku, 6.09, zapisy na infolinii będą dokonywane na zakup i odbiór maksymalnie 3 ton" - poinformował Węglokoks Kraj.

Ceny węgla w Węglokoksie

Na stronie internetowej Telewizji Silesia (TVS) opublikowane zostały również ceny węgla obowiązujące w Węglokoksie.

  • kostka - 1414,50 zł
  • orzech – 1414, 50 zł za tonę
  • ekogroszek Skarbek – 1599 zł za tonę
  • worek – ekogroszek Skarbek – 25 kg – 46,13 zł za worek
Forum w Karpaczu 2022: Agnieszka Grzybowska-Zalewska

Cena węgla może ulec zmianie

Przy zakupie węgla obowiązuje cena ustalona na dzień odbioru. Oznacza to, że cena węgla może ulec zmianie. W związku z tym, przed przyjazdem w umówionym terminie należy zweryfikować cenę węgla w cenniku na stronie internetowej www.weglokokskraj.pl - informuje TVS.

Zakup węgla. Obowiązujące zasady i limity

Jeden klient może zarezerwować oraz odebrać maksymalnie 3 tony węgla. Ponadto, w związku z dużym zainteresowaniem towarem sprzedawanym w KWK Bobrek – Piekary Ruch Bobrek, Węglokoks Kraj S.A wprowadza od 6 września 2022 roku możliwość rezerwacji terminu zakupu oraz odbioru węgla, (nie stanowi to zaciągnięcia zobowiązania przez żadną ze Stron) pod numerem telefonu: +48/32 717 11 00 - przytacza TVS. Takie działanie ma na celu umożliwienie dokonywania zakupów dla jak największej grupy Klientów (finalnych nabywców węglowych).

Ustalenie terminu zakupu oraz odbioru węgla możliwe jest w następujące dni:

  • wtorki – możliwość ustalenia terminu zakupu i odbioru Ekogroszku Skarbek luzem i w workach
  • środy – możliwość ustalenia terminu zakupu i odbioru Kostki i Orzecha I

Ustalenie terminu nie równa się zawarciu umowy sprzedaży węgla

Ustaleń należy dokonywać w godzinach między 8.00 a 11.00. TVS podkreśla, że ustalenie terminu zakupu/odbioru nie jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży węgla. Rezygnacja z zarezerwowanego terminu wiąże się wyłącznie z anulowaniem terminu, a klient z tego tytułu nie ponosi żadnych negatywnych konsekwencji. Odbioru towaru w uzgodnionym terminie może dokonać osobiście Kupujący lub upoważniony przewoźnik.

Infolinia wyłącznie do ustaleń terminów zakupu węgla i jego odbioru

TVS podkreśla również, że przez wcześniej wymienioną infolinię klient nie zakupi węgla ani nie zawrze umowy kupna. Infolinia służy wyłącznie do ustalenia terminu zakupu i odbioru węgla z kopalni KWK Bobrek Piekary. Zawarcie umowy następuje w dniu odbioru węgla z kopalni. Węglokoks nie prowadzi również sprzedaży na odległość.

Sonda
Czy rozumiesz, dlaczego węgiel jest obecnie tak drogi?
Listen to "Zimą zabraknie opału? "Na zwiększenie krajowego wydobycia nie ma co liczyć" - Piotr Woźniak [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze