Koronawirus w Polsce. Te sklepy będą nieczynne od soboty! Sprawdź [LISTA]

i

Autor: pixabay.com

Lockdown. Rząd zdecydował. Ikea zamknięta!

2020-11-06 22:58

W sobotę 7 listopada wchodzą w życie nowe restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Wśród nich jest m.in. zamknięcie wielu sklepów w galeriach handlowych. Chodzi o sklepy odzieżowe, obuwnicze itp. Jednak w rozporządzeniu wprowadzono bardzo ważne zmiany. Niektóre sklepy będą zamknięte. Chodzi m.in. o Ikeę. Które jeszcze sklepy będą nieczynne? Sprawdź.

Koronawirus w Polsce. Sklepy zamknięte od 7 listopada. Sprawdź listę

Jak wiemy 7 listopada wchodzą w życie nowe restrykcje rządowe. Wedle nowych zasad znaczące ograniczenia będą dotyczyły galerii handlowych. W obiektach handlowych mamy obowiązek noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa. W sklepach do 100 m2 może przebywać 1 os/10 m2. W placówkach handlowych powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2.

Od soboty 7 listopada zostaje ograniczone funkcjonowanie galerii handlowych i parków handlowych. Otwarte pozostają tylko niektóre punkty usługowe, które jak podaje Ministerstwo Zdrowia mają istotne znaczenia dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami.

Ikea zamknięta od 7 listopada

W rozporządzeniu wprowadzono jednak wyjątki. Chodzi o sklepy meblowe. Miały one działać, ale ten zapis usunięto z rozporządzenia. Chodzi m.in. o takie sklepy jak:

  • IKEA
  • Agata
  • Black Red White
  • Abra
  • Bodzio

Ograniczenie dotyczy zarówno dużych, samodzielnych sklepów meblowych o powierzchni przekraczających 2 000 metrów kwadratowych, jak i mniejszych placówek, znajdujących się w galeriach handlowych.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany