Znów nas zaskoczą! Czy IKEA może być jeszcze ciekawsza?

i

Autor: Pixabay Znów nas zaskoczą! Czy IKEA może być jeszcze ciekawsza?

Lockdown. Zamknięte sklepy. Czy IKEA jest czynna?

2020-11-05 6:25

IKEA od lat jest ulubionym sklepem Polaków. Tylko od września 2019 do sierpnia 2020 sklepy stacjonarne szwedzkiej sieci odwiedziło 25 mln klientów. Co się zmieniło w sklepach IKEA po ostatnich obostrzeniach wprowadzonych przez rząd w związku z rosnącą falą pandemii koronawirusa? Czy sklepy są otwarte, jakich zasad musimy teraz przestrzegać robiąc zakupy, czy możemy w IKEA coś zjeść?

Jakie zmiany?IKEA to popularne miejsce zakupów. W weekendy Polacy odwiedzają sklepy tej sieci całymi rodzinami, a przy okazji zajadali się smacznymi szwedzkimi klopsikami w sklepowej restauracji. Teraz możemy zrobić zakupy już tylko w soboty, w niedziele- poza tymi, w których nie obowiązuje zakaz handlu - sklepy IKEA są zamknięte, a na posiłek w sklepowej restauracji też nie możemy liczyć.

Dostaliśmy jasny przekaz, zróbcie zakupy na tydzień i nie wychodźcie z domów

Zakaz handlu w niedziele  - duże  wyzwanie

Szwedzki gigant meblowy dobrze sobie radzi w czasach pandemii, ale przyznaje, że zakaz handlu w niedzielę okazał się dla firmy dużym wyzwaniem. - Pomimo pandemii COVID-19 utrzymaliśmy zatrudnienie, a pensje współpracowników nie zostały obniżone. Wyzwaniem w powrocie do nowej rzeczywistości po lockdownie jest zakaz handlu w niedzielę. W soboty nasze sklepy odwiedza duża liczba klientów. Gdyby sklepy były otwarte w niedziele, byłoby to dla klientów bezpieczniejsze i wygodniejsze - przyznała Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska.

Przeczytaj także: Ikea rozdaje bony na 2,5 tys. złotych. Uważaj, to oszustwo

Jakie zasady obowiązują w sklepach IKEA?W związku z wprowadzeniem obowiązywania strefy czerwonej na obszarze całego kraju, od soboty, 24 października 2020 roku, w każdym ze sklepów IKEA w Polsce może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m 2 - czytamy w komunikacie na stronie firmy. Informacja na temat maksymalnej dopuszczalnej liczby klientów znajduje się przy wejściu do sklepów. Poza tym, jak w innych placówkach handlowych, w sklepach IKEA zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe. Osoby niestosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane - ostrzega IKEA.

Tańczące z promocjami 9 X

Kiedy sklepy IKEA będą zamknięte?

W listopadzie - 8, 15, 22, 29 - to dni, w których sklepy będą nieczynne. W grudniu - 6 i 27 sklepy będą zamknięte, 13 i 20 grudnia sklepy będą otwarte.Informacje o godzinach otwarcia znajdziemy na stronie lokalnej sklepu.

Tylko na wynos 

Od soboty 24 października 2020 roku IKEA wstrzymuje możliwość spożywania posiłków w swoich sklepach. Dania z kuchni IKEA można będzie kupić tylko na wynos. Natomiast w Sklepikach Szwedzkich, tak jak wcześniej, będą sprzedawane popularne klopsiki szwedzkie i inne produkty do samodzielnego przygotowania w domu.

Zobacz też: Karolak bez maseczki w IKEA. Aktor zaatakował ochroniarza. Mówi o Konstytucji

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze