Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

i

Autor: pexels Majówka 2021 ODWOŁANA! Minister zdrowia nie pozostawił żadnych wątpliwości

Majówka 2021. Czy hotele i ogródki piwne będą otwarte?

2021-04-14 13:41

Obostrzenia przedłużono do 25 kwietnia, ale od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola. Hotele pozostaną nieczynne włącznie do 3 maja.

"Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa https://finansowyopiekun.se.pl/finanse-domowe/pit-2020-konczy-sie-termin-na-rozliczenie-z-fiskusem-pamietaj-o-ulgach-aa-HVAT-rykV-Z3ZJ.html 2020. Kończy się termin na rozliczenie z fiskusem! Pamiętaj o ulgach

Równocześnie przypomniano, że obecnie jest 75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów.

ZOBACZ TEŻ: PIT 2020. Kończy się termin na rozliczenie z fiskusem! Pamiętaj o ulgach

"To liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień" - przekazano.

 Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały włącznie do 3 maja.

 "Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu" - napisano.

 Ponadto od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

 "Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy" - zaznaczono.

 Nadal działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. "Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób" - przekazano na stronie.

 Od 19 kwietnia mają być też otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Natomiast uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się nadal zdalnie.

 Dotychczasowe obostrzenia przedłużono do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

 Przypomniano, że w handlu nadal wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte, podobnie jak centra i galerie handlowe z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

 W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity też osób. W sklepach do 100 m2 może przebywać jedna osoba na 15 m2, powyżej 100 m2 jedna na 20 m2.

 Dodatkowo utrzymano limit w miejscach kultu religijnego – na jedną osobę musi przypadać 20 m2.

 Bez zmian pozostaje również obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

 Pozostaną wciąż zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz instytucje kultury - teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Protest hotelarzy w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze