Małe i średnie firmy zapłacą więcej za prąd! Nie będzie zamrożenia podwyżek cen energii

2019-11-18 18:41 ŁT
wyłączenia prądu
Autor: Pixabay

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin potwierdził, że małe i średnie przedsiębiorstwa powinny szykować się na podwyżki cen prądu od przyszłego roku. Polityk zapewnił, że drożyzna ma ominąć odbiorców indywidualnych. Wszystkie państwowe spółki prądowe złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o ustalenie nowych cenników na nowy rok.

W Porannej rozmowie w RMF FM wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że polskie firmy będą od nowego roku płacić więcej za prąd. - Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to rynkowych cen wytwarzania energii - przyznał wicepremier.

ZOBACZ TAKŻE: Emeryci żegnają się z waloryzacją! 500 plus i wyższe pensje kosztem emerytur

Podwyżek mają - zdaniem wicepremiera, uniknąć duże przedsiębiorstwa, gdyż dla nich "ta podwyżka była już w tym roku". Polskie rodziny też nie mają powodów do obaw? - Jest intencją rządu, by te ceny dla indywidualny odbiorców nie wzrosły. Będziemy tutaj szukać takich możliwości, żeby firmy energetyczne były w stanie utrzymać dotychczasowe taryfy dla tych odbiorców - wyjaśnił Sasin.

Zmian cen energii domagają się wszystkie państwowe spółki prądowe, które złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o ustalenie nowych cenników na nowy rok. Dlatego wiceszef rządu zapowiada wielką naradę z prezesami państwowych spółek: Polskiej Grupy Energetycznej, Energi, Enei i Taurona.

Źródło: RMF FM

Najnowsze