Fajerwerki

i

Autor: pixabay.com

Mandaty za fajerwerki w Sylwestra. Ile zapłacimy kary

2021-12-30 14:03

W Sylwestra [31.12.2021] na niebie rozbłysną fajerwerki. Jednak wiele osób nie ma cierpliwości i testuje rozmaite race, sztuczne ognie przed sylwestrową nocą. Huk takich petard, rac przeszkadzać może innym osobom. I co najważniejsze, przed sylwestrową nocą i w Nowym Rokiem za takie wystrzały grozi surowa kara. Zobacz, jaka kara grozi za wystrzeliwanie sztucznych ogni i fajerwerków przed sylwestrową nocą.

Sylwester 2021/2022

Sylwester 2021/2022 przed nami. W sylwestrową noc wielką trakcją jest pokaz fajerwerków. Przed Sylwestrem wiele osób kupuje rozmaite race, petardy, sztuczne ognie, fajerwerki. Jednak lepiej uzbroić się w cierpliwość i wystrzelić je dopiero o północy 31 grudnia. Dlaczego? Zgodnie z przepisami nie wolno używać takich materiałów poza 31 grudnia i 1 stycznia. Za złamanie zakazu grozi mandat rzędu 500 zł. Mandaty nakłada policja. Oczywiście z względów bezpieczeństwa należy zachować szczególną ostrożność podczas zabawy fajerwerkami. To materiały pirotechniczne i niewłaściwe używanie ich może skończyć się tragicznie. 

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość rządu w 2022 roku

Pod żadnym pozorem nie wolno dawać ich dzieciom. A dorośli odpowiedzialni za sylwestrowe kolorowe i głośne pokazy powinni podjeść do tego z pełną odpowiedzialnością. Już podczas zakupów powinni z uwagą wysłuchać instrukcji sprzedawcy i sami dokładnie przeczytać instrukcję producenta. Dopiero przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, można rozpocząć zabawę z fajerwerkami. W końcu sylwestrowa noc ma być wystrzałowa, a zabawa szampańska i huczna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Sonda
Czy fajerwerki i petardy powinny być zakazane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze