Fajerwerki

i

Autor: Freepik Przy fajerwerkach lepiej zachować ostrożność!

Prawo

Mandat w Sylwestra. Czy 31 grudnia można strzelać petardami? Czy za fajerwerki grozi kara?

2022-12-30 11:14

W Sylwestra [31.12.2022] na niebie rozbłysną fajerwerki. Jednak wiele osób nie ma cierpliwości i testuje rozmaite race, sztuczne ognie przed sylwestrową nocą. Huk takich petard, rac przeszkadzać może innym osobom. I co najważniejsze, przed sylwestrową nocą i w Nowy Rok za takie wystrzały grozi surowa kara. Zobacz, jaka kara grozi za wystrzeliwanie sztucznych ogni i fajerwerków przed sylwestrową nocą.

Czy w Sylwestra 2022/2023 można strzelać petardami?

Sylwester 2022/2023 przed nami. W sylwestrową noc wielką atrakcją jest pokaz fajerwerków. Przed Sylwestrem wiele osób kupuje rozmaite race, petardy, sztuczne ognie, fajerwerki. Jednak lepiej uzbroić się w cierpliwość i wystrzelić je dopiero o północy 31 grudnia. Dlaczego? Zgodnie z przepisami nie wolno używać takich materiałów poza 31 grudnia i 1 stycznia. Za złamanie zakazu grozi mandat rzędu 500 zł. Mandaty nakłada policja. Oczywiście z względów bezpieczeństwa należy zachować szczególną ostrożność podczas zabawy fajerwerkami. To materiały pirotechniczne i niewłaściwe używanie ich może skończyć się tragicznie.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak

Pod żadnym pozorem nie wolno dawać ich dzieciom. A dorośli odpowiedzialni za sylwestrowe kolorowe i głośne pokazy powinni podjeść do tego z pełną odpowiedzialnością. Już podczas zakupów powinni z uwagą wysłuchać instrukcji sprzedawcy i sami dokładnie przeczytać instrukcję producenta. Dopiero przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, można rozpocząć zabawę z fajerwerkami. W końcu sylwestrowa noc ma być wystrzałowa, a zabawa szampańska i huczna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Sonda
Czy fajerwerki i petardy powinny być zakazane?

"Pierwsza Zmiana" z VOX FM odwołała koncert Robbiego Williamsa!

Reakcja słuchaczki bezcenna. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze