Laptop

i

Autor: fancycrave / CC0 / pixabay.com

Masz do załatwienia sprawę w urzędzie? Śpiesz się! Od jutra pracują tylko zdalnie

2020-11-02 7:42

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego uzgodniły, że wszystkie urzędy administracji państwowej i samorządowej przechodzą od wtorku, 3 listopada na pracę zdalną. Tym samym interesanci muszą uzbroić się w cierpliwość - obsługa w urzędach będzie odbywała się głównie przez internet, telefon i pocztę. Rząd uspokaja natomiast, że najpilniejsze sprawy będą załatwiane od ręki.

O przechodzenie na pracę zdalną jednostek administracji publicznej zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Rozwiązanie planowane jest na razie na dwa najbliższe tygodnie, chociaż nie wykluczone jest , że zostanie wydłużone na kolejne. Wyłączenie placówek ma odbyć się tak, aby nie wpływało na bieżącą obsługę interesantów.

Pracownicy oddziału ZUS w Kielcach honorowo oddają krew

Na stronach internetowych wielu urzędów pojawiły się telefony, pod którymi można skontaktować się z urzędnikami, by załatwić sprawę. Przy wielu placówkach wystawiono także urny na dokumenty. Większość spraw można załatwić przez stronę e-obywatel.gov.pl. Na portalu można złożyć wnioski dot. m.in. wydania dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy. Można tam również sprawdzić swoje punkty karne i odwołać się od mandatu, wyrejestrować lub zarejestrować samochód.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Nie ma BEZPŁATNEGO leczenia. Czy wiesz, ile kosztuje TELEPORADA?

Aby założyć na stronie konto trzeba postarać się o profil zaufany. Można go wyrobić bez wychodzenia z domu np. w banku, w którym posiadamy konto osobiste.

Najnowsze