Mateusz Morawiecki konferencja

i

Autor: Krystian Maj KPRM Etapy znoszenia obostrzeń. Otwarcie galerii handlowych już w przyszłym tygodniu!

Mateusz Morawiecki - kim jest z zawodu? Ile by zarabiał, gdyby nie był premierem?

2020-12-08 15:58

Mateusz Morawiecki zanim został premierem Polski przeszedł długą ścieżkę edukacyjną. Wiele osób kojarzy go z wieloletnią pracą w sektorze bankowym. Jednak niewiele osób wie, jakie studia Mateusz Morawiecki wybrał w pierwszej kolejności i jaki zdobył zawód. Co by było, gdyby został przy swoim pierwszym wyborze? Ile by wówczas zarabiał?

Mateusz Morawiecki urodził się w 1968 roku we Wrocławiu. Tam też rozpoczął swoją edukację. W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. Następnie rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia te ukończył w 1992. I gdyby zakończył swoją edukację na tym etapie, to mógłby zostać nauczyciele historii. Jeśli taki scenariusz by się ziścił, to dziś Morawiecki byłby nauczycielem dyplomowanym i zarabiałby ok. 4 tys. zł.  Jednak Mateusz Morawiecki dość szybko postawił na przebranżowienie i kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu. Studiował także na Uniwersytecie w Bazylei i w Kellogg School of Management przy Northwestern University. Gruntowne ekonomiczne wykształcenie pozwoliło Morawieckiemu na pełnienie ważnych funkcji w administracji rządowej i komercyjnym banku. W grudniu 2017 roku stanął na czele polskiego rządu. 

Polecane: Nowy program wsparcia dla Polaków. Zobacz, kto i ile może dostać

Przeczytaj: Morawiecki chce porozumienia w sprawie budżetu Unii. Czy zabiorą nam unijną kasę?

dr hab. Olgierd Annusewicz: Bez unijnych środków Polska będzie jak po II wojnie światowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze