Media Markt tańszy dla Niemców. Płacą mniej niż Polacy

i

Autor: materiały prasowe "Media Markt tańszy dla Niemców. Płacą mniej niż Polacy"

Media Markt tańszy dla Niemców. Płacą mniej niż Polacy

2021-06-29 11:37

Sieć sklepów Media Markt potrafi mieć zupełnie inne ceny dla klientów w różnych krajach. Wiele z gamy ich produktów jest dużo tańsze dla niemieckich klientów. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku części produktów RTV, czy telefonów i smarwatchy. Dlaczego polscy klienci sieci płacą więcej za te same produkty. Niejednokrotnie różnica cen pomiędzy sklepami w Niemczech i Polsce jest naprawdę ogromna.

Media Markt sprzedaje taniej w Niemczech

Dziennikarze Money.pl postanowili porównać ceny elektroniki, a także produktów RTV i AGD w sklepach sieci Media Markt w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów. Wyniki ich śledztwa są wielce zaskakujące. Okazuje się bowiem, że ceny wielu produktów w niemieckich sklepach sieci są dużo tańsze niż ich odpowiedników sprzedawanych w Polsce. Dla przykładu, niemiecki Media Markt sprzedaje smartfon Samsung Galaxy A52 za równowartość 1464 złotych, natomiast w Polsce jest on o 84 złote droższy. Podobnie wygląda sytuacje z produktami marki Apple. Podobnie sytuacja wygląda także wśród konsol do gier. Xbox Series S kosztuje w Niemczech około 1307 złotych. W Polsce jest o 40 złotych droższa. Również smartwatch Huawei Watch 3 jest tańszy za naszą zachodnią granicą, różnica w cenie wynosi nawet 36 złotych.

Różnice w cenach przy drogich produktach mogą być jeszcze większe

Co zaskakujące, przy kupnie droższych produktów, które Media Markt ma w swojej ofercie, różnice w cenach mogą być jeszcze większe. Na przykład odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro kosztuje w Polsce 3599 zł, w Niemczech niecałe 3470 zł. Dziennikarze Money.pl podkreślają, że w swoim zestawieniu nie brali pod uwagę organizowanych w sklepach sieci różnego rodzaju promocji, które mogą wpłynąć na cenę produktów.

Przedstawiciele sklepów Media Markt tak tłumaczą różnice w cenach: "Na ceny towarów w Polsce ma wpływ wiele czynników, m.in. polityka cenowa producentów i dostawców, aktualne ceny na rynku czy dostępność danego produktu. Dostawcy mają różne ceny we wszystkich krajach, działają w oparciu o lokalny rynek. Staramy się zapewniać naszym klientom konkurencyjne ceny na co dzień, dodatkowo organizujemy okresowe akcje promocyjne. Nie bez znaczenia są również różnice kursowe, jeżeli chodzi o porównanie cen w różnych krajach." - wyjaśnia Alpay Güner, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Super raport 28.06 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Jan Maria Jackowski - senator PiS), Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany