Szkoła bez ocen

i

Autor: pixabay Szkoła bez ocen

Edukacja

Każdy czwartoklasista ma dostać własnego laptopa! Skąd rząd weźmie na to pieniądze?

2023-01-26 7:28

Każde dziecko, które będzie szło do IV klasy od nowego roku szkolnego 2023/2024, będzie miało swój komputer do użycia w szkole i po szkole - powiedział "DGP” sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Skąd pieniądze na darmowe laptopy dla czwartoklasistów?

W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Cieszyński podał, że sprzęt zostanie zakupiony w przetargu przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

"Kraj został podzielony na 72 obszary i dla każdego zostanie wybrany dostawca. Chodzi o to, żeby w zamówieniach mogły wystartować nie tylko największe firmy, ale przede wszystkim o minimalizowanie ryzyka – żeby nie było takiej sytuacji, że problem z jednym zamówieniem będzie rzutować na całą Polskę" - wskazał.

Dodał, że pieniądze będą pochodziły z KPO. "Jeżeli Unia Europejska zdecyduje, że polskim dzieciom się nie należą komputery, to mamy gotowy mechanizm prefinansowania przez Polski Fundusz Rozwoju" – zaznaczył Cieszyński.

Dlaczego laptopy dla IV klasy?

"Dlaczego IV klasa? Kierowaliśmy się rekomendacjami ekspertów, którzy mówią, że pierwsze trzy lata nauki to jest czas, kiedy dzieci skupiają się przede wszystkim na nauce podstawowych umiejętności takich jak pisanie, czytanie czy liczenie. I wtedy komputer mógłby okazać się większym rozpraszaczem niż pomocą.

Start w IV klasie będzie najkorzystniejszy dla młodych ludzi" – stwierdził w wywiadzie sekretarz stanu w KPRM, odpowiedzialny za realizację zadań z zakresu informatyzacji.

Pieniądze to nie wszystko Rafał Brzoska
Sonda
Czy zmiany w edukacji są potrzebne?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze