Elżbieta Rafalska

i

Autor: Wojciech Artyniew Minister pracy i rodziny

Minister pracy jest frankowiczem i ma trzy samochody [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2017-05-16 13:33

Inwestycje na giełdzie, mieszkanie pod wynajem i trzy auta do wyboru. Porównaliśmy ostatnie oświadczenie majątkowe szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z jej deklaracją z listopada ubiegłego roku. Wiemy, na co wydaje pieniądze.

Elżbieta Rafalska, z zawodu nauczycielka WF-u, od zeszłego roku pełni funkcję minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Pracowała jako asystentka na AWF w filii w Gorzowie Wielkopolskim, w radzie miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz w MPiPS na stanowisku sekretarza stanu.

W listopadzie ur. pani minister deklarowala, że posiada 140 tys. zł i 1622 franków szwajcarskich. Jednak 9 maja Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaktualizowała oświadczenia majątkowe członków rządu. Okazuje się, że od tamtej pory Elżbiecie Rafalskiej przybyło złotówek i ubyło ponad 1400 franków. Obecnie szefowa ministerstwa rodziny posiada 155 tys. zł i 193 franków. Ponadto dysponuje papierami wartościowymi (blisko 5 tys. złotych). Na co była posłanka PiS przeznaczyła posiadaną walutę obcą?

Prawdopodobnie na spłatę kredytu hipotecznego, który zaciągnęła w 2006 r. na okres 10 lat. Pod koniec grudnia miała do spłacenia jeszcze ponad 3,5 tys. franków szwajcarskich. Ostatnią ratę powinna uregulować 20 czerwca bieżącego roku.

Dodatkowo w 2010 r. pani premier nabyła grunt orny o powierzchni 0,0034 ha wraz z przylegającym do niego ogródkiem o powierzchni 34 mkw. Wspólnie z małżonkeim posiada dom o powierzchni 180 mkw i mieszkanie o powierzchni blisko 53 mkw na wynajem. Dysponuje aż trzema samochodami osobowymi. Są to: Toyota Corolla, Opel Vectra oraz Suzuki Swift.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze