Poczta

i

Autor: Shutterstock Poczta

Poczta Polska

Na poczcie nie odbierzemy już i nie nadamy paczki? Ważna zmiana w działaniu Poczty Polskiej

2023-06-20 5:44

Poczta Polska podjęła decyzję o likwidacji całodobowych stref samoobsługowych, które umożliwiały nadawanie i odbieranie paczek za pośrednictwem specjalnych urządzeń. Operator stawia na usługi Pocztex. Co to oznacza dla klientów?

Koniec stref samoobsługowych na Poczcie. Dlaczego?

Poczta Polska likwiduje strefy samoobsługowe jako powód podając fakt, że klienci o wiele chętniej korzystają z innych usług umożliwiających im nadanie lub odbiór paczki. "Polacy cenią sobie przede wszystkim wygodne, proste i szybkie rozwiązania. Szczególnie w dużych aglomeracjach, gdzie znajdują się strefy samoobsługowe, o wiele chętniej wybierają możliwość nadania i odbioru przesyłki blisko domu, w drodze z/do pracy, czy w odwiedzanym często sklepie spożywczym" - podkreśla Poczta Polska w komunikacie cytowanym przez portal DlaHandlu.

Poczta Polska stawia na rozwój usługi Pocztex. Jak o działa?

W związku z tym, rozwiązania uznane przez operatora za nieefektywne zostaną zlikwidowane. W zamian Poczta Polska skupi się na rozwoju i ulepszeniu multikanałowości usługi Pocztex. 

"Klient może wybrać najdogodniejszą formę odbioru zakupów spośród trzech możliwych wariantów: Pocztex PUNKT – dostawa do sieci punktów, która obejmuje blisko 17 000 lokalizacji w całej Polsce, Pocztex AUTOMAT – dostawa do automatów paczkowych, zlokalizowanych w całym kraju i Pocztex KURIER – doręczenie przez kuriera pod wskazany adres" - wyjaśnia portal DlaHandlu.pl.

Sonda
Czy wysyłacie jeszcze listy pocztą konwencjonalną?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Najnowsze