worek śmieci papier

i

Autor: congerdesign - Pixabay

Naklejki na worki na śmieci. Nowy pomysł na segregację?

2020-06-12 12:12

Problem z odpadami powraca. Dla wielu mieszkańców bloków nowe rozwiązania wydają się niesprawiedliwe, za brak segregacji śmieci przez jednego z sąsiadów wszyscy narażeni są na gigantyczne rachunki. Pojawił się zatem pomysł jak kontrolować, kto segreguje swoje śmieci, Ministerstwo Klimatu proponuje naklejki na worki na śmieci.

Podwyżka opłat za wywóz śmieci cały czas budzi kontrowersje. Dodatkowo mieszkańcom bloków, gdzie jeden z sąsiadów nie będzie stosował się do wyznaczonej segregacji grożą kary w wysokości nawet potrójnej podwyżki opłat. Taka zbiorowa odpowiedzialność nikomu się nie podoba, Ministerstwo Klimatu, chcąc mieć większą kontrolę nad tym kto przestrzega przepisów, proponuje naklejki na worki.

Zobacz także: PS5 The Future of Gaming - co Sony przygotowało dla miłośników gier

Resort chce wprowadzić specjalne naklejki opatrzone kodem kreskowym, które każde gospodarstwo domowe przyklejałoby na swoje worki z odpadami. Dzięki temu można byłoby szybko określić kto segreguje śmieci, a kto tego nie robi.

Sprawdź też: Pomoc antykryzysową dla firm trzeba zwolnić z podatku – apel Pracodawców RP

- Samorządowcy proszą nas o to, by wprowadzić takie rozwiązanie, które umożliwi zgodne z prawem wprowadzenie na przykład znakowania worków na śmieci za pomocą naklejek z kodem kreskowym. Kod byłby przypisany do poszczególnego mieszkańca - powiedziała dla TVN24 Aleksander Brzózka z Ministerstwa Klimatu.

Fundacja Ekologiczna Arka rozdała na katowickim rynku 15 drzew
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze