Netflix

i

Autor: PxHere Ranking serwisów streamingowych i VOD za 2021 rok

Netflix zapowiada nowe polskie produkcje! Sprawdź seriale i filmy na 2021 i 2022 rok [LISTA]

2021-03-23 18:08

Świetna wiadomość dla kinomaniaków! Filmy "Prime Time" Jakuba Piątka i "Hiacynt" Piotra Domalewskiego, a także seriale "Rojst'97" Jana Holoubka, "Sexify" Piotra Domalewskiego oraz "Axis Mundi" Kasi Adamik i Olgi Chajdas - to niektóre spośród dziewięciu polskich produkcji zapowiedzianych przez Netflix. Pierwsze premiery - już w kwietniu. Sprawdź szczegóły.

Szczegóły dotyczące nowych produkcji - które będą dostępne w Polsce i ponad 190 krajach - zaprezentowano podczas wtorkowej konferencji prasowej. Jak podkreślił Łukasz Kłuskiewicz odpowiadający za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej, Netflix zwiększa zaangażowanie na polskim rynku wierząc, że "produkcje mocno zakorzenione w danej kulturze, jej historii i emocjonalności, mogą być interesujące nie tylko dla widzów lokalnie, ale mają szanse powodzenia na całym świecie". "Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności. Chcemy współpracować z polskimi reżyserami, scenarzystami, producentami i innymi utalentowanymi członkami ekip, dawać im pole do rozwoju ich kreatywnych wizji. Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy - widzimy tu ogromny potencjał" - mówił, cytowany w komunikacie.

ZOBACZ: Zakaz opuszczania kraju bez ważnego powodu! Niemal 27 tysięcy złotych kary za przekroczenie granicy

Już 14 kwietnia polscy widzowie będą mogli obejrzeć pełnometrażowy debiut fabularny Jakuba Piątka "Prime Time", którego światowa premiera odbyła się podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Jak podał Netflix, jest to "trzymający w napięciu dramat psychologiczny, którego akcja toczy się pod koniec 1999 roku". "Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, a dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko" - czytamy. W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia, w pozostałych - m.in. Magdalena Popławska, Dobromir Dymecki i Cezary Kosiński.

Wiosna przyniesie również premierę serialu "Sexify" Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego. W ośmiu odcinkach poznamy historię ambitnej studentki informatyki (w tej roli Aleksandra Skraba), która postanawia stworzyć aplikację pozwalającą "zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby swoich rówieśników". Razem z koleżankami (granymi przez Marię Sobocińską i Sandrę Drzymalską) dziewczyna odkrywa kobiecą siłę i seksualność. W filmie zobaczymy też m.in. Małgorzatę Foremniak, Bartosza Gelnera i Cezarego Pazurę.

Latem planowana jest premiera "Rojst'97" Jana Holoubka. Akcja serialu rozpoczyna się w trakcie "powodzi stulecia", w 1997 r. "Nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) - bezkompromisowa policjantka z Warszawy - oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym +Kuriera+. Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań" - opisuje fabułę dystrybutor.

Również latem Netflix zaprezentuje debiutancki film Daniela Markowicza "Bartkowiak", czyli opowieść o zawodniku MMA, który zdyskwalifikowany po walce o mistrzostwo "postanawia zniknąć i zmienić swoje dotychczasowe życie". "Zmuszony do powrotu przez niespodziewaną śmierć bliskiej osoby, przejmuje klub nocny Ring. Po drodze, wraz z córką swojego byłego trenera, wkracza w groźny świat przestępczy. Próbując rozwikłać tajemnicę z przeszłości, wpadają w kłopoty oraz narażają się niebezpiecznym i wpływowym ludziom. W rolę Tomka Bartkowiaka wciela się Józef Pawłowski. Na ekranie towarzyszą mu: Zofia Domalik, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Topa, Janusz Chabior" - czytamy.

"Hiacynt" Piotra Domalewskiego - to jedna z propozycji na jesień. Film, utrzymany w konwencji kina noir, przenosi widzów do lat 80. Opowiada o młodym milicjancie (granym przez Tomasza Ziętka), który wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W obsadzie znaleźli się także m.in. Hubert Miłkowski, Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt i Agnieszka Suchora.

Kolejnym jesiennym tytułem będzie serial "Otwórz oczy" Anny Jadowskiej i Adriana Panka, czyli "tajemnicza historia o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji i nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach".

W pierwszej połowie 2022 r. ofertę Netfliksa wzbogaci serial "Axis Mundi" Kasi Adamik i Olgi Chajdas o studentce medycyny, która zostaje wplątana w intrygę konfrontującą ją "ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw". "To historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą" - poinformował serwis.

W 2022 r. planowane są także premiery m.in. filmu "Jak pokochałam gangstera" Macieja Kawulskiego, czyli sequela "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", a także seriali "Zachowaj spokój" Michała Gazdy i Bartosza Konopki oraz "Wielka woda" Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka.

Sonda
Czy jesteś fanem Netflixa?
Najnowsze