Włoszczowa: Zmarł 26-latek, który nie doczekał się pomocy lekarzy. Reanimacja nic już nie dała

i

Autor: Pixabay Włoszczowa: Zmarł 26-latek, który nie doczekał się pomocy lekarzy. Reanimacja nic już nie dała

Ważne ogłoszenie NFZ. Od tego zależy twoje życie

2020-11-09 17:50

NFZ apeluje, aby zgłaszać każdy przypadek, w którym dostęp do świadczeń zdrowotnych jest ograniczony. Ponieważ szpitale są przepełnione, a pierwszeństwo mają pacjenci z Covid wielu chorych nie może dostać się do specjalistów. Dlatego NFZ prosi pacjentów, aby zgłaszać wszelkie problemy z dostępnością świadczeń za pomocą specjalnej infolinii.

Z infolinii mogą skorzystać wszystkie osoby, którym placówka medyczna odmówiła świadczeń. Dotyczy osób, które nie dodzwoniły się do poradni lub przychodni, lub placówki, do której poszli, a była zamknięta. NFZ przekazuje, że każde zgłoszenie przyjęte przez całodobową infolinię 800 190 590 będzie rozpatrywane indywidualnie i na ich podstawie będą przeprowadzane interwencje.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

— Robimy wszystko, by kadra medyczna mogła funkcjonować w tych trudnych warunkach — mówił na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dodał, że sytuacja w Polsce jest trudna, ponieważ stale brakuje wykwalifikowanego personelu medycznego. — Stąd różne działania, jak zlikwidowanie kwarantanny i uruchomienie szybkich testów — dodał Dworczyk.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze