Niemieckie wojsko zamówiło na początek 305 tysięcy kompletów

i

Autor: SHUTTERSTOCK Niemieckie wojsko zamówiło na początek 305 tysięcy kompletów

Niemieccy żołnierze będą mieli kuloodporne majtki. Na początek 305 tysięcy kompletów

2022-04-22 10:16

Do żołnierzy niemieckiej armii trafi "bojowa bielizna". Balistyczne majtki, koszulki i coś na kształt kalesonów są wykonane ze specjalnej tkaniny, która choć częściowo działa tak, jak kamizelka kuloodporna. Wiadomo już, że niemieckie wojsko zamówiło na początek 305 tysięcy kompletów - informuje Wirtualna Polska.

Jak informuje portal, rozkaz stopniowego wyposażenia żołnierzy w balistyczną bieliznę wydał 1 marca tego roku Generalny Inspektor Sił Zbrojnych Niemiec. Do 2025 roku takie elementy bojowej garderoby będą mieli już wszyscy żołnierze, a sytuacje, gdy ich zastosowanie będzie obowiązkowe, określą stosowne rozkazy.

Jak podaje portal Soldat&Technik, zlecenie, jakie otrzymała firma Hexonia, zostało uzasadnione przez wojskową komórkę zaopatrzenia w następujący sposób: "Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę i wywołana tym zwiększona czujność wojsk NATO oznacza, że lokalne zamówienia są szczególnie pilne.

Czytaj także: Zobacz, w jaki sprzęt będą wyposażeni żołnierze WOT [GALERIA]

gen. Waldemar Skrzypczak: NATO nie boi się Putina. Polska powinna upomnieć się o Obwód Kaliningradzki [Super Raport]

Producent udostępnia dowody na skuteczność swojego produktu. Żelową płytkę poddano bojowej próbie ognia. Piasek, żwir i niewielką monetę, przedstawione na pierwszej rycinie, dozowano pod ciśnieniem. Środowy obrazek pokazuje, że materiał wbił się w żel. Ostatni rysunek przedstawia taką samą płytkę, którą chronił materiał, z jakiego wykonana jest bielizna balistyczna.

Sonda
Czy Ukraina powinna wejść do NATO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany