Anna Moskwa

i

Autor: Piotr Molecki/East News Anna Moskwa o bezpieczeństwie energetycznym

Niższe ceny gazu przez 5 lat! Korzystne taryfy nie tylko dla szkół i szpitali

2022-03-18 11:01

Świetna wiadomość do wszystkich odbiorców gazu w Polsce. Do 2027 r. Urząd Regulacji Energetyki ma regulować taryfy gazowe dla gospodarstw domowych i odbiorców wrażliwych, takich jak np. szkoły czy szpitale - poinformowała w piątek minister klimatu środowiska Anna Moskwa.

Niższa cena gazu w Polsce do 2027

Szefowa resortu klimatu i środowiska wraz z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem informowała o założeniach tzw. tarczy antyputinowskiej. "Zdecydowaliśmy się do 2027 r. przedłużyć taryfowanie dla indywidualnych odbiorców gospodarstw domowych, ale też do tego taryfowania gazowego włączyć te wszystkie grupy, które zostały objęte ustawą gazową ze stycznia, czyli wszystkich odbiorców wrażliwych - wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, wszystkie podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, szkoły, szpitale, przedszkola - całą listę podmiotów wskazanych w już przyjętej ustawie z przedłużeniem do 2027." - powiedział na konferencji Anna Moskwa.

Super Biznes Jacek Sasin

Dodała, że to da ochronę bezpośrednią 7 mln gospodarstw domowych. Szefowa resortu klimatu podkreśliła, że to Urząd Regulacji Energetyki (URE) będzie zatwierdzać taryfy, by przeciwdziałać ryzyku gwałtownych wzrostów ce

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze