Nowe emerytury potwierdzone! Zniżki i wyższe świadczenia - dla kogo?

2020-08-14 18:15 WSB
Emerytury 2020
Autor: SHUTTERSTOCK Emerytury 2020

Będą zupełnie nowe emerytury i zniżki dla seniorów! Tak zdecydował Sejm i teraz ustawa w sprawie nowych świadczeń emerytalnych trafi do Senatu. To dobra wiadomość dla emerytów, gdyż wielu z nich dzięki zmianom mogłoby liczyć na znaczące zwiększenie wypłat z ZUS. Zobacz, o jakie emerytury chodzi oraz na jakie zniżki będą mogli liczyć emeryci po zmianach.

Nowe emerytury potwierdzone! Już wkrótce część seniorów dostanie wyższe świadczenia emerytalne. Sejm przyjął rządowy projekt dotyczący przedstawicieli opozycji z czasów PRL oraz osób represjonowanych. Za zagłosowało aż 433 posłów. Nikt nie był przeciw, a tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Teraz ustawa o nowym rodzaju emerytur, a dokładniej wyrównaniu świadczeń, trafi do Senatu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Waloryzacja emerytur 2021 będzie niższa!

- Spodziewana nowelizacja jest wyrazem sprawiedliwości dziejowej, bo działacze opozycji antykomunistycznej nie mogą mieć emerytury niższej niż najniższa emerytura funkcjonariuszy SB, która wynosi ok. 2,2 tys. złotych brutto. Ofiara nie może mieć mniej niż oprawca, bo to stoi w sprzeczności z normami przyjętymi w państwie prawa - wyjaśnił money.pl Jan Kasprzyk z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

ZOBACZ KONIECZNIE: Polacy zaciskają pasa, a Rzecznik Finansowy chce prywatną toaletę

Oznacza to, że wymienieni w ustawie emeryci będą mogli liczyć na wyrównanie swoich wypłat do poziomu 2,4 tys. złotych brutto. To jednak nie wszystko.

- Osoby z potwierdzonym statusem działacza opozycji lub osoby represjonowanej zapłacą 50 proc. mniej za przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Natomiast 51 proc. ulga będzie przysługiwała na przejazdy autobusami i pociągami relacji międzymiastowej - tłumaczy Kancelaria Premiera w oficjalnym komunikacie.

Seks w miejscach publicznych w Polsce: Najlepsze pozycje i miejscówki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze