dokumenty fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Nowe uprawnienia skarbówki? To będzie bat na podatnika!

2020-11-05 12:15

Zalegasz skarbówce ponad 5 tys. zł? Będzie mogła zająć ci na 36 godzin samochód albo towar - podaje Dziennik Gazeta Prawna. Taką zmianę ma przewidywać projekt nowelizacji ustawy o KAS. Ten nie został jeszcze przekazany do konsultacji publicznych.

Jednym ze sposobów egzekwowania zaległych podatków ma być tymczasowe zajęcie ruchomości. Samochód, maszyny czy towar skarbówka mogłaby zająć na 36 godzin. Ma to dotyczyć sytuacji, gdy podatnik ma zaległości przekraczające 5 tys. zł. Tak więc jżeli pracownik skarbówki w trakcie kontroli ustali, że podatnik jest już dłużnikiem, to dokona tymczasowego zajęcia.

W przyszłym roku nowe podatki? Marek Zuber wyjaśnia, za co możemy zapłacić więcej! [Super Raport]

Organ prowadzący kontrolę będzie sprawdzał przesłanki zajęcia i jeśli je zatwierdzi, to zajęcie tymczasowe zmieni się w stałe i skarbówka będzie mogła zajęte ruchomości sprzedać.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Na jaki samochód stać polską rodzinę? Policzy to specjalny kalkulator

Podatnik będzie musiał przedstawić dowód, że zapłacił dług albo skorzystał z umorzenia, zobowiązanie się przedawniło, termin wykonania obowiązku został odroczony, należność została rozłożona na raty, lub że zobowiązanie dotyczy innej osoby. Będzie mógł też złożyć skargę.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze