Nowe zasady płacenia kartą w Pekao. Przygotuj się na ogromną zmianę

2020-09-04 11:47
płatność kartą
Autor: Oliver22/Pixabay

Bank Pekao S.A. przyspiesza z cyfryzacją, by dostarczać klientom usługi finansowe w sposób jak najbardziej prosty i bezpieczny. Od połowy września klienci niektórych kont będą musieli przyzwyczaić się do zmian w swoich usługach. Chodzi o płatność kartą w internecie i podanie specjalnego kodu.

Firmowi klienci banku Pekao S.A. zaczną korzystać z nowego rozwiązania w procesie potwierdzania płatności kartami w internecie. Dotychczas tego typu płatności zabezpieczone były systemem 3DS, w ramach którego dokonanie płatności możliwe było po podaniu kodu wysłanego do danego użytkownika w wiadomości SMS. Teraz będzie inaczej. Na czym polega zmiana?

ZOBACZ TEŻ: Najwięksi płatnicy CIT. PKO na szczycie dokładania do budżetu

Użytkownicy kart firmowych będą musieli przejść weryfikację dwupoziomową. Od połowy września płatność internetową trzeba będzie potwierdzić nie tylko kodem z SMS-a, ale także czterocyfrowym e-PIN-em. Co to takiego? E-PIN to kod przypisany do każdej karty. Osobom, które zrealizowały płatność w internecie w ostatnich dwóch latach, zostanie on wygenerowany automatycznie i wysłany na numer telefonu klienta. Pozostali klienci w celu otrzymania e-PIN-u będą musieli skontaktować się z call center Pekao. Zwolnieni z tego obowiązku będą posiadacze kart Pekao, którzy jednocześnie korzystają z bankowości elektronicznej tej instytucji. W ich przypadku odpowiednią weryfikację zapewni logowanie się na konto bankowe. Bank podkreśla, że rozwiązanie na razie dotyczy klientów firmowych, w planach jest jednak rozszerzenie opcji na klientów indywidualnych banku.

SPRAWDŹ TAKŻE: Banany za 2 zł, parówki z szynki za niecałe 3 zł! Mega promocje w Biedronce i Lidlu [TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze