Telewizor

i

Autor: pixabay.com

Abonament telewizyjny

Nowy abonament RTV 2023. Znamy stawki i terminy płatności

2022-09-23 9:30

Po podwyżkach czynszów, cen energii, żywności i usług - nadeszła pora na podwyżkę abonamentu telewizyjnego. Poczta Polska podała nowe stawki i terminy opłat. Podwyżka jest znacząca i będzie obowiązywała od 2023 roku. Istnieje jednak sposób, by nieco zaoszczędzić.

Abonament RTV. W 2023 roku podwyżka

W 2023 roku czeka nas znacząca podwyżka abonamentu telewizyjnego. Ostatnia podwyżka od stycznia 2021 r. w stosunku do 2020 r. wynosiła 50 gr za miesiąc użytkowania radioodbiornika i 1,8 zł za odbiornik telewizyjny. Tym razem będzie to odpowiednio 1,2 zł i 2,8 zł - informuje Business Insider.

  • opłata za radioodbiornik (za 1 miesiąc) - 8,70 zł. W przypadku uiszczania opłaty każdego miesiąca - opłata za rok wyniesie - 104,40 zł
  • opłata za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny (za 1 miesiąc) - 27,30 zł. W przypadku uiszczania opłaty każdego miesiąca - opłata za rok wyniesie - 327,60 zł

Opłatę za abonament można uiszczać co miesiąc lub z góry za cały rok. W przypadku opłaty ryczałtem za 12 miesięcy otrzymamy zniżkę w wysokości 10 proc. Graniczną datą jest tu 25 stycznia 2023 r.

Forum w Karpaczu 2022: Piotr Najbuk

Wpływy z abonamentu RTV. Najwięcej otrzyma TVP

"Przez cały rok można również skorzystać z pozostałych zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc" - poinformowała Poczta Polska. Użytkownik ma możliwość skorzystania ze zniżki, w przypadku gdy  wnosi opłatę z wyprzedzeniem, tj. w terminie do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyjęła prognozę wpływów abonamentowych na 2023 r. Zgodnie z szacunkami KRRiT w przyszłym roku do rozdzielenia z abonamentu będzie 616 mln zł, a to o 36 mln zł więcej, niż prognozowano rok wcześniej - poinformował Presserwis.

W przyszłym roku ponad połowę wpływów z abonamentu otrzyma TVP. Reszta pójdzie na Polskie Radio, w tym na rozgłośnie regionalne - wynika z ustaleń regulatora.

Sonda
Płacisz abonament RTV?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze