senior radość, ilustracja

i

Autor: Shutterstock

Nowy Ład. Emerytury bez podatku. Emerycie! Sprawdź, ile zyskasz! [TABELA]

2021-05-16 10:09

Nowy Ład został zaprezentowany na sobotnim kongresie Prawa i Sprawiedliwości. Wraz z koalicjantami - Porozumieniem i Solidarną Polską, przedstawiono szereg propozycji dotyczących zmian w podatkach, formach zatrudnienia, mieszkalnictwie i emeryturach. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o emeryturach bez podatku. Seniorzy, którzy teraz otrzymują świadczenie do 2500 zł brutto miesięcznie, będą dostawać wyższą emeryturę "na rękę". O ile wzrośnie emerytura w Nowym Ładzie? Sprawdź w naszej tabeli poniżej.

Emerytury bez podatku. Ile emeryt zyska w Nowym Ładzie? 

Uwolnienie emerytów i rencistów od płacenia podatku od swoich świadczeń emerytalno-rentowych to efekt propozycji podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Rządzący przedstawili w Nowym Polskim Ładzie ogromny wzrost kwoty wolnej od podatku, który sprawi, że 5 milionów seniorów w Polsce. Progiem od którego będzie trzeba płacić podatek PIT będzie kwota 2500 złotych brutto miesięcznie. Przykładowo emeryt, który obecnie otrzymuje 1500 złotych brutto emerytury (1270 zł na rękę) po wprowadzeniu nowej kwoty wolnej od podatku, zyska dodatkowe 95 złotych. To oznacza, że jego emerytura bez podatku wyniesie 1365 złotych. Dokładne wyliczenia znajdziesz w tabeli poniżej.

ZOBACZ: Bon mieszkaniowy. Rodzina z 3. dzieci dostanie 100 tys. zł na zakup nieruchomości [NOWY ŁAD]

Emerytura bez podatku w Polskim Ładzie

i

Autor: Super Express Emerytura bez podatku w Polskim Ładzie Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-h9vU-MJHY-mCzM_emerytura-bez-podatku-w-polskim-ladzie.jpg
Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

Kiedy emerytury bez podatku zaczną obowiązywać?

Po sobotniej prezentacji pomysłu emerytur bez podatku musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na projekt ustawy, w którym znajdziemy wszystkie szczegóły uwolnienia większości emerytów od płacenia podatku. Potencjalny termin wprowadzenia w życie emerytur bez podatku zdradziła minister rodziny Marlena Maląg. -Przepisy w tym zakresie pojawią się razem z przepisami podatkowymi, a więc we wrześniu tego roku będziemy je procedować i nowa emerytura będzie mogła funkcjonować od nowego roku. To znacznie polepszy sytuację finansową seniorów - powiedziała szefowa MRiPS.

Sonda
Czy popierasz pomysł zwolnienia emerytur z podatku?

Trzynastki dla emerytów zostaną zabrane?

Po ogłoszeniu emerytur bez podatku pojawiła się obawa, że w zamian za zlikwidowanie podatku PIT dla uboższych seniorów, rząd przestanie wypłacać trzynastkę dla emerytów. Głos w tej sprawie zabrała minister Maląg. Szefowa MRiPS zapewniła, że ta zmiana nie wpłynie na wypłatę trzynastych emerytur. -Trzynasta emerytura jest zagwarantowana na mocy ustawy i nadal będzie wypłacana. Wszystkie realizowane przez nas duże programy społeczne będą kontynuowane. Z kolei 14. emerytura - tak jak zapowiadaliśmy - to jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacone w IV kwartale tego roku" – powiedziała Maląg.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze